Euro
15.5362
0.18%
Dolar
13.7186
0.4%
Altın
786.38
0.93%
Borsa
1.91
1.61%
Bitcoin
722.918
-5.80%
10ºC
İstanbul
Çok bulutlu 10 C

  Cesar'da Mustang'e 4 ödül

  Fransa'nın Oscar'ı olarak bilinen Cesar Sinema Ödülleri'nde Türk yönetmen Deniz Gamze Ergüven'in Mustang filmi dört ödüle layık görüldü.
  • AA
  • 28.02.2016 - 03:49
  Cesar'da Mustang'e 4 ödül

  mustang cesar

  Ergüven, Paris'te Chatelet Tiyatrosu'nda yapılan 41. Cesar Sinema Ödülleri'nin ardından AA muhabirinin sorularını yanıtladı.

  Duygularının sorulması üzerine Ergüven, "Rüya gibi. Çok çok çok mutluyuz" dedi.

  İlk uzun metraj çalışması olan Mustang'da diğer partnerlerden destek almakta çok zorluk çektiğini dile getiren Ergüven, gelecekte atacağı adımlarda bu desteğin daha kolay olacağını söyledi.

  Ergüven, "Bu filmin sadece var oluşu bile bana çok güç veriyor" diye konuştu.

  MUSTANG OSCAR ADAYI

  Filmin hürriyetle ilgili bir mesajı olduğunu ifade eden Ergüven, "Türkiye'de kızların ne yapması gerekiyor, ne yapmaması gerekiyor, o çok konuşuluyor. Ben bu filmi hamile çektim ve işte bugünleri görüyoruz" ifadesini kullandı.

  Türk yönetmen Ergüven'in Mustang filmi, Cesar Sinema Ödülleri töreninden dört ödülle ayrıldı. Mustang, yarışmada "en iyi ilk film", "en iyi senaryo", "en iyi montaj" ve "en iyi müzik" ödüllerine layık görüldü.

  Ergüven'in yönetmenliğini yaptığı Mustang, Oscar'larda da Fransa adına ''Yabancı Dilde En İyi Film'' kategorisinde yarışacak.

  Karadeniz Bölgesi'nde Türkçe çekilen Mustang, kırsal kesimde yaşayan genç kızların "özgürlük mücadelesi"ni eleştirel bir gözle ele alıyor.

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir