Euro
15.2664
-0.03%
Dolar
13.4535
-0.14%
Altın
793.6580
0.01%
Borsa
2,011.16
-0.15%
Bitcoin
489.000
0.94%
-1ºC
İstanbul
Çok bulutlu -1 C

  Çocukça Sempozyumu 24 Nisan'da

  Ruh Sağlığında Uzman Kadınlar Derneği'nin organize ettiği "Çocukça Sempozyumu", 24 Nisan'da yapılacak.
  • 14.04.2016 - 16:54
  Çocukça Sempozyumu 24 Nisan'da

  Çocukça Sempozyumu 24 Nisan da #1

  Ruh Sağlığında Uzman Kadınlar Derneği'nin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla düzenlediği 'Çocukça Sempozyumu', 24 Nisan'da yapılacak. Ruh Sağlığında Uzman Kadınlar Derneği'nin (RUHSAK) 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla düzenlediği "Çocukça Sempozyumu", 24 Nisan'da yapılacak.

  KALICI ÇÖZÜMLER OLUŞTURACAK

  Taksim Point Hotel'de düzenlenecek sempozyum, çocukların dünyasını, onların duygu, düşünce ve ihtiyaçlarını doğru şekilde anlamak, soru ve sorunlarıyla ilgili kalıcı çözümler oluşturacak politikaların üretilmesine fikri altyapı hazırlamak amacını taşıyor.

  "Modern dünyada çocuk olmak", "Bedeni sağlıklı çocuklar", "Ruhu güçlü çocuklar" ve "Ahlakı gelişmiş çocuklar" konu başlıklarının değerlendirileceği sempozyumda, “Zehirlenen Çocukluk” kitabının yazarı Sue Palmer, Prof. Dr. Kemal Sayar, Doç. Dr. Şaziye Senem Başgül, Prof. Dr. Muazzez Garipağaoğlu, Doç. Dr. Huriye Martı ve Yrd. Doç. Dr. Fırat Erdoğan konuşmacı olarak yer alacak.

  SUE PALMER KİMDİR

  Edebiyat eleştirmeni, yazar, sunucu ve çocuk hakları savunucusudur. Geçmişte İskoçya’da ilkokul müdürlüğü görevinde de bulunan Palmer'ın, 250’ye yakın yazılı ve görsel eseri bulunmaktadır. Aynı zamanda Palmer, BBC ve İngiliz Milli Edebiyat Stratejisi gibi çeşitli kurumlarda çalışmıştır.

  Yakın zamanda modern dünyada çocuk gelişimi üzerine yazdığı Zehirlenen Çocukluk, (güncel baskı, 2015), 21. Yüzyıl Erkek Çocukları ve 21. Yüzyıl Kız Çocukları isimli kitapları çocukluk çağı ile ilgili sorunların tartışıldığı medya platformlarında çokça yer edinmektedir.

  EN ETKİLİ 1000 İNSAN ARASINDA

  Palmer şu anda İskoçya’da Upstart adlı çocukların okula başlama yaşını artırmayı ve 7 yaş altı çocukların gerçekte ihtiyaç duydukları şeyleri gerçekleştirmeyi amaçlayan bir kampanyanın yürütücüsü olarak görev almaktadır. (www.upstart.scot) Sue, İskoç Tiyatrosu Komisyon başkanlığını yürütmüş ve İskoçya Hükümeti’nin Erken Yaşlarda İş Gücü Birimi’nde çalışmıştır.

  Otuz yılı aşkın süre serbest zamanlı olarak çalışan Sue, İngiltere’nin başvuru kaynakları arasında yer alan Who’s Who ve Debrett’s People of Today isimli kitaplarda yer almanın kıvancını yaşamaktadır. Ayrıca, London Evening Standard gazetesinde en etkili 1000 insan arasında iki kez yer almaya layık görülmesi Edinburgh’ta yaşayan Sue Palmer için özel bir anlam ifade etmektedir.


  Görüş Bildir