Euro
15.1385
-0.04%
Dolar
13.3640
-0.09%
Altın
790.3330
0.04%
Borsa
2,014.21
-1.36%
Bitcoin
556.538
-2.41%
8ºC
İstanbul
Çok bulutlu 8 C

  Dabbe'de gerçek cin görüntüleri kullandık

  Hasan Karacadağ'ın yönettiği yeni korku filmi ‘Dabbe: Bir Cin Vakası’ ile ilgili çarpıcı iddia.
  • 30.06.2012 - 14:44
  Dabbe'de gerçek cin görüntüleri kullandık

  Dabbe de gerçek cin görüntüleri kullandık #1

  Hasan Karacadağ'ın senaryosunu yazıp, yönettiği ve Nihan Aypolat, Koray Kadirağa, Pervin Bağdat ile Elif Erdal'ın oynadığı, 'Dabbe: Bir Cin Vakası' filmi, 3 Ağustos'ta Türkiye ile birlikte Avrupa ve Uzakdoğu sinemalarında da vizyona girecek.

  GERÇEK CİN KAYITLARI

  Ankaralı Ceyda T. ve ailesinin yaşadığı ve halen esrarını koruyan 7 dehşet gecesi Hasan Karacadağ tarafından, 'Dabbe: Bir Cin Vakası' filmiyle sinemalaştırıldı. Dünyada ilk defa gerçek cin kayıtları olduğu iddia edilen görüntüler bu filme özel bir kurgu yöntemiyle dahil edildi.

  'Dabbe: Bir Cin Vakası', Ceyda T., Sinan T. ve kızları Burcu T.'nin ani ve sebepsiz bir şekilde bedensiz bir varlığın saldırısına uğramalarını ve arkasındaki ürpertici sırrı gerçek görüntülere dayanarak anlatıyor. Türk psikiyatri tarihine 'Ceyda T.' kayıtları olarak geçen bu olaydan esinlenen film, Ceyda T. ve ailesinin söz konusu video görüntüleri ve adli kayıtlar ile kurgulanarak oluşturuldu.

  "İNSAN GÖZÜ GÖRÜRSE KAMERADA GÖRÜR"

  'Dabbe: Bir Cin Vakası' filminin yönetmeni Hasan Karacadağ, "Ankara GATA Tıp Fakültesi'nde öğrenci olduğum yıllarda karşılaştığım bu özel vakanın, yıllar sonra tekrar peşine düştüm ve korku sinemacısı kimliğimle yeniden yorumlayınca beni bile ürperten bir film ortaya çıktığını gördüm. Ben her zaman insan gözü görüyorsa, kamera da görür anlayışına sahibim. Filmde gerçek cin görüntüsü içeren video kayıtları da kullandık" dedi.


  Görüş Bildir