En ünlü mektuplar satılıyor

En ünlü mektuplar satılıyor

ABD'nin New York eyaletinde aralarında Vincent van Gogh ve John Lennon'un mektuplarının da bulunduğu 300 tarihi belgenin açık artırmayla satılacağı bildirildi.

Mektup ve belgeleri satılacak isimler arasında eski ABD Başkanı George Washington, beyzbolun efsane ismi Lou Gehrig, Louis Pasteur, Sigmund Freud, Charles Darwin, Marie Curie, Giuseppe Verdi, Peter Tchaikovsky, Cole Porter, Kral 2. Henry ve Napoleon Bonaparte'in bulunduğu belirtildi.

300 BİN DOLARA ALICI BEKLİYOR

Müzayedenin en önemli parçasının 1890'da Van Gogh tarafından Fransa'nın Arles kentindeki Cafe de la Gare'in sahipleri Joseph ve Marie Ginoux'a yazdığı bir mektup olduğu ifade edildi. Mektubun 200 ila 300 bin dolara alıcı bulması bekleniyor.

En ünlü mektuplar satılıyorJohn Lennon'ın ünlü İngiliz gitarist Eric Clapton'a olan samimi hayranlığını kaleme aldığı mektubun da 20-30 bin dolara satılacağı tahmin ediliyor.

İNTERNETTEN VE TELEFONDAN DA SATIŞ YAPILACAK

Profiles in History müzayede evi tarafından hazırlanan koleksiyonun Madison Bulvarı'ndaki Douglas Elliman's sanat galerisinde 3-9 Aralık tarihlerinde sergileneceği, 18 Aralık'ta da internet üzerinden ve telefonla satışların yapılacağı kaydedildi.