Petrol
114.91
0.59%
Euro
16.66
2.61%
Dolar
15.85
2.02%
Altın
936.87
1.97%
Borsa
2402
0.46%
Bitcoin
489.385
3.79%
24ºC
İstanbul
Güneşli 24 C

  Eyüp Sultan Gazze oldu

  Eyüp Sultan'da düzenlenen ''Gazze Yardım Sokağı'' etkinliklerinde Gazze'de yaşanan dram canlandırıldı.
  • 22.08.2014 - 17:20
  Eyüp Sultan Gazze oldu

  Eyüp Sultan'da düzenlenen ''Gazze Yardım Sokağı'' etkinliklerinde 15 yardım kuruluşu stant açtı. Etkinlik kapmasında çoğunluğu tiyatroculardan oluşan bir grubun canlandırdığı "saldırıya uğrayan Gazzeliler" gösterisini kadınlar gözyaşlarıyla çocuklar ise şaşkınlıkla izlendi. Etkinlikte ayrıca çoğunluğu tiyatroculardan oluşan bir grup tarafından saldırıya uğrayan Gazze'deki bir sokak canlandırıldı.

  Eyüp Sultan Gazze'yi yaşadı

  Eyüp Sultan Gazze oldu -Galeri

  Burası Gazze değil İstanbul İZLE

   

  Eyüp Sultan Gazze oldu #1

  BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ

  Gösteriye çevredeki vatandaşların ilgisi büyük oldu. Gösteride ses ve görsel efektlerle saldırılar canlandırılırken, yaralılar da mizansen olarak sedyelerde taşındı. Gösteriyi izleyen bazı vatandaşlar "Kahrolsun İsrail" şeklinde slogan atarken, tekbir getirdi. Bazı vatandaşların da gözyaşlarını tutamadığı görüldü.

  Eyüp Sultan Gazze oldu #2

  3 HAFTA DEVAM EDECEK

  Açılışta konuşan Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın, vatandaşların Gazze'de yaşanan dramı hissetmeleri için böyle bir etkinlik düzenlediklerini belirtti. "Gazze Yardım Sokağı"nda 15 yardım kuruluşunun standı bulunduğunu aktaran Aydın, "3 hafta bu standlar sokakta kalacak. Gazze'ye yardım etmek isteyen vatandaşlar yardımlarını ulaştıracak" dedi.

  Eyüp Sultan Gazze oldu #3

  GAZZE'NİN DRAMI CANLANDIRILDI

  Gösteriyi izleyen vatandaşlardan Sevim Poyraz, duygularını şöyle dile getirdi: Gösteriden çok etkilendim. Çok üzüldüm. Bir anda kendimi onların yerine koydum. Bu bizim de başımıza gelebilir. Bütün dünyaya sesleniyorum. Kimse sessiz kalmasın. Çocuklar yetim kalmasın. Gazze Sokağı'nı gezerken de çok duygulandım. O insanların ne günahı var. Mescidi Aksa dünyanın ilk mescidi. Allah onlara yardımcı olsun. Cumhurbaşkanımız ve Başbakanımız da inşallah onlara hayırlı uğurlu olur ve desteklerini esirgemez."

  Eyüp Sultan Gazze oldu #4

  Yeryüzü Doktorları Genel Müdür Yardımcısı Fevzi Çakmak, organizasyonu düzenleyen belediyeye teşekkür etti. Eyüp Sultan'ın önemine işaret eden Çakmak, "İnsanların yardım konusunda ilgisi büyük ve çok hassas. Standlarda da Gazze hakkında bilgi vermeye çalışacağız. Yardımları yerine ulaştırmak için kabul edeceğiz" diye konuştu.

  Eyüp Sultan Gazze oldu #5

  Eyüp Sultan Gazze oldu #6


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir