Euro
9.5226
0.06%
Dolar
7.8458
-0.2%
Altın
462.96
0.19%
Borsa
1.325
0%
Bitcoin
149.984
2.12%
8ºC
İstanbul
Yer yer bulutlu 8 C

  Genelev'in Galata'da olması bir tesadüf olabilir mi

  "Zifiri Karanlıkta 'Mektep' - Galata ve Fuhuş" ile Galata'nın karanlık tarihi!
  • 09.11.2012 - 09:29
  Genelev'in Galata'da olması bir tesadüf olabilir mi

  Genelev in Galata da olması bir tesadüf olabilir mi #1

  Galata Perform tarafından bu yıl 8.si düzenlenen "Görünürlük Projesi 8''; "Kamusal (Alanda) Sanat / Katılımcı Sanat" kavramlarına odaklanıyor.

  Şule Ateş'in sanat yönetmenliği kapsamında yer alan Nuri Kaya yönetimindeki ilgi çekici etkinlik; "Zifiri Karanlıkta Mektep – Galata ve Fuhuş" 10 Kasım 2012, Cumartesi günü saat 20:00'de Galata'nın "karanlık tarihine" uzanıyor.

  Zifiri Karanlıkta Mektep

  Genelev in Galata da olması bir tesadüf olabilir mi #2

  GALATA NEDEN BU HALE GELDİ

  Karanlık İşler'in "Görünürlük Projesi 8" için tasarladığı "Zifiri Karanlıkta 'Mektep' – Galata ve Fuhuş" halen İstanbul'un resmi genelevini barındıran Galata'daki fuhuş olgusuna zifiri karanlıkta göz atıyor. "Mektep"in; erkeklerin dünyasına ait bir kelime olduğunu ve cinsel deneyimin tecrübe edildiği yer anlamında kullanıldığını belirten Şule Ateş; Galata'nın yüzyıllar boyunca İstanbul'un fuhuş merkezi olduğunu belirtiyor. "Zifiri Karanlıkta 'Mektep'-Galata ve Fuhuş" adlı performansta yönetmen Nuri Kaya; Galata'nın neden bu hale geldiğini tarihi bilgilerin yanı sıra tiyatro ve ses enstalasyonları aracılığıyla sorguluyor.

  Genelev in Galata da olması bir tesadüf olabilir mi #3

  ZİFİR KARANLIKTA

  Aralarında fuhuş sektöründen insanların ve konuşmacıların yer alacağı, konuşulamayanların konuşulmasını sağlayacak proje zifiri karanlık ortamda gerçekleşecek.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir