Grup Yorum hakim karşısına çıktı

Grup Yorum hakim karşısına çıktı

"Örgüt üyesi olmak" ve "örgüt propagandası yapmak" suçlamalarıyla aralarında Grup Yorum üyelerinin de bulunduğu 13 kişi, İstanbul Adalet Sarayı'ndaki İstanbul 15. Ağır Ceza Mahkemesi'nde hakim karşısına çıktı.

Duruşmaya Grup Yorum üyeleri Ali Arıcı, Seçkin Aydoğan, Caner Bozkurt ve Ayfer Rüzgar'ın da aralarında bulunduğu 11 sanık katıldı.

Grup Yorum üyesi Ezgi Dilan Balcı ise ev hapsi cezası nedeniyle duruşmaya gelmedi. Başka bir davada nedeniyle tutuklu bulunan sanık Grup Yorum üyesi Seçkin Aydoğan, müzisyen olduğunu belirterek başka bir geçim kaynağının olmadığını söyledi.

"KONSERLER NEDENİYLE GÖZALTINDAYIM"

Üzerine atılı suçları kabul etmeyen Aydoğan, "Hakkımda niçin dava açıldı bilmiyorum. Burada yargılanması gerekenler biz değil, bizi işkenceyle gözaltına alan polis memurlarıdır. Hatta Cumhuriyet Savcısı da ilk etapta ifademizi almadan bizi serbest bırakmıştı. Grup Yorum'un verdiği konserler nedeniyle gözaltına alındığımı düşünüyorum. Ben polise direnmedim. Suçsuzum ve beraatimi istiyorum" diye konuştu.

DURUŞMA ERTELENDİ

Bir diğer Grup Yorum üyesi Ayfer Rüzgar da, suçlamaların Grup Yorum'a yapılmış bir saldırı olduğunu ifade etti.

Mahkeme heyeti, ev hapsi cezası olan Ezgi Dilan Balcı'nın bir sonraki duruşmada hazır edilmesine karar vererek duruşmayı erteledi.

SAZA ZİNCİR, AĞIZA BANT

Öte yandan, duruşma öncesinde adliye önünde Grup Yorum üyelerinin de aralarında olduğu bir grup, basın açıklaması yaptı.

Sazlarına zincir vuran Grup Yorum üyeleri, ağızlarına da siyah bant yapıştırdı.