Euro
15.2308
-0.46%
Dolar
13.4602
-0.35%
Altın
797.1230
-0.42%
Borsa
1910
-5.02%
Bitcoin
492.466
1.61%
0ºC
İstanbul
Çok bulutlu 0 C

  Hakkı Penbe'nin son kitabı Giz

  Hakkı Penbe, dünya tarihinin gizemli konularını işleyen bir yazar. Yeni romanı Giz'de de kurgu bu minvalde.
  • 15.11.2012 - 14:23
  Hakkı Penbe'nin son kitabı Giz

  Hakkı Penbe nin son kitabı Giz #1

  MÖ 212 tarihinde Roma'da başlayıp MS 2012 yılında Ankara'da devam eden ve kutuplarda noktalanan bir serüveni anlatan F. Hakkı Penbe'nin 2. romanı "Giz" Profil Yayıncılık'tan çıktı.

  Kitabın girişinde 3 üç tane kısa kurgu var. İlkinde Arşimet'in Romalı askerler tarafından katledilişini; ikincisinde İskenderiye Kütüphanesi'nden ders veren filozof Hypatia'nın Hıristian fanatikler tarafından katledilişini; sonuncusunda ise, Alamut Kalesi'nde Haşhaşiler'in lideri Hasan Sabbah ile Tapınak Şövalyeleri'nin lideri Hugues de Payens'in buluşmasına tanık oluyoruz.

  Arka kapaktan...

  Kadim Bilgi, Hikmet, Giz...
  Adı her devirde değişti ama ona yüklenen anlam asla değişmedi!
  MÖ 212 tarihinde Roma'da başlayıp MS 2012 yılında Ankara'da devam eden ve kutuplarda noktalanan inanılmaz bir serüven.
  Bu romanla birlikte tarihi bir gizin peşinde Sicilya, İran, Ankara, Antakya, Kudüs, Mısır, İstanbul, Londra, Grönland güzergâhında bulmacadan bulmacaya, maceradan maceraya koşacaksınız!
  Aristo, Arşimet, İskenderiye kütüphanesi müdiresi Hypatia, Hermes, Nasîrüddin el-Tûsi, Piskopos Cyril, Hasan Sabbah, Haşhaşiler, Tapınak Şövalyeleri, Papa ve daha pek çok şahsiyeti ve topluluğu yakından tanıyacaksınız!
  Medeniyetler İttifakı, Büyük Ortadoğu gibi projelerin sakladığı sırları keşfedeceksiniz!
  Bildiğinizi sandığınız kurumların arkasında yatan gerçekleri öğrenince hayretler içinde kalacaksınız!
  Oyun içinde oyunun, entrikanın döndüğü, kimin dost kimin düşman olduğunun belli olmadığı, tam bitti derken şaşırtan gelişmelerle Kardeşlik ile Birlik'in inanılmaz mücadelesi...
  Aradığınızdan çok daha fazlasını bulmak için Türk edebiyatındaki pek çok açıdan ilk sayılabilecek bu tarihi/bilimkurgu romanının tadını çıkarın!


  Görüş Bildir