Euro
10.7467
0.69%
Dolar
9.2611
0.91%
Altın
526.09
-0.78%
Borsa
1.41
-0.16%
Bitcoin
568.169
8.34%
16ºC
İstanbul
Hafif yağmur 16 C

  İntikam Günü vizyona giriyor

  Evrenin Askerleri serisinin son filmi ''İntikam Günü'' seyirciyle buluşacak.
  • 30.11.2012 - 09:06
  İntikam Günü vizyona giriyor

  Evrenin Askerleri: İntikam Günü (Universal Soldier: Day of Reckoning)

  İntikam Günü vizyona giriyor #1

  Jean-Claude Van Damme ve Dolph Lundgren'i Cehennem Melekleri 2 (The Expendables 2)'de izlememizin üzerinden fazla bir zaman geçmeden ikili bu sefer Evrenin Askerleri serisinin 4. filmiyle tekrar karşımızda. Serinin ilk 3D filmi olma özelliğini de taşıyan filmin yönetmen koltuğunda daha önce Van Damme ile pek çok filmde çalışan Peter Hyams'ın oğlu John Hyams bulunurken, kadrosunda Scott Adkins, Mariah Bonner ve Andrei Arlovski yer alıyor. Savaşmak için yaratılan Evrenin Askerleri'ne karşı mücadele eden John, intikamını almak için elinden geleni yapmak ve sonunda sadece bir Evrenin Askeri'nin hayatta kalacağı savaşa girmek zorundadır.

  HAFTANIN DİĞER FİLMLERİ

  Argo

  İntikam Günü vizyona giriyor #2

  Joshuah Bearman'ın "CIA, Bilim-Kurgu Çekiyoruz Numarasıyla Tahran'daki Amerikan Rehinelerini Nasıl Kurtardı?" isimli makalesinden uyarlanan Operasyon: Argo (Argo), yönetmenliği çoktan oyunculuğunu geride bırakan Ben Affleck'in son yönetmenlik çalışması. Bir bölümü ülkemizde çekilen filmde oyuncu olarak da rol alan Affleck, 1980'de İran'da gerçekleşen Rehine Krizi'ni merkezine alan filminde Hollywood'un yaratıcılığının bile üzerine çıkan bir operasyonun izini sürüyor. İran'a film çekeceğiz bahanesiyle giren CIA'in gerçek bir stüdyo, gerçek bir film ekibi kurarak ülkeye yerleşmesi ve operasyonlarına başlamasını anlatan filmin kadrosunda Affleck dışında Alan Arkin, Bryan Cranston ile John Goodman gibi önemli isimler yer alıyor. Affleck'in filmografisinin en iyisi yorumları yapılan film, şimdiden yılın en iyileri arasında gösteriliyor. Kahramanlık hikayelerini seven Oscar'ların Hollywood'un merkezinde geçen bu hikayeyi ıskalamayacağı ise dönen dedikodular arasında.

  Havana'da 7 Gün (7 Days in Havana)

  İntikam Günü vizyona giriyor #3

  Yedi gün, yedi yönetmen, bir kent: Havana. Ülkemizde ilk kez Filmekimi'nde gösterilen Havana'da 7 Gün (7 días en la Habana) bu hafta vizyonda! Havana'da haftanın her gününü farklı yönetmenin gözünden ve farklı karakterle izlediğimiz film, şehri turistik bir tanıtım malzemesinden çok, şehrin ruhunu özümseyerek, farklı nesil ve kültürleri zengin bir yelpazede bir araya getiriyor. Karakterler ve mekanlar arasında bazen paralel hikayelerin de kurulduğu film ilk yönetmenlik denemesini gerçekleştiren Benicio Del Toro'dan bu sefer oyuncu olarak izlediğimiz Emir Kusturica'ya kadar pek çok ünlü ismi barındırıyor. Filmin diğer yönetmenleri Pablo Trapero, Julio Medem, Gaspar Noé, Juan Carlos Tabio ve Laurent Cantet.


  Van Gölü Canavarı

  İntikam Günü vizyona giriyor #4

  Çekimlerine yaklaşık 5 sene öne başlanan fakat önce finansal sorunlar, daha sonra ise üzücü Van Depremi'nin ardından çekimlerine ara verilen ve geçtiğimiz yaz tamamlanan Van Gölü Canavarı bu hafta vizyonda. Vam Depremi sırasında ailesini ve dostlarını kaybeden üç kafadarın doğdukları yer olan Erciş'i terk etmek yerine burada kalıp para kazanmanın yollarını ararlar. "Van gölünde canavar ya gerçekten varsa?" sorusuyla yeni bir iş fikri yaratan ekip, göl sahilinde bir çay ocağı açmaya karar verirler. Kafadarların bu fikri kısa zamanda şehrin ilgisini çekmeyi başaracaktır...

  Görünmeyenler

  İntikam Günü vizyona giriyor #5

  Tıpkı geçtiğimiz haftalarda izlediğimiz yerli korku D@bbe: Bir Cin Vakası (D@bbe: Bir Cin Vakası) gibi Görünmeyenler de açıkça Paranormal Activity'nin açtığı yoldan ilerliyor. Melikşah Altuntaş'ın yönettiği yapım, Caner Özyurtlu ve Serhat Hasanoğlu tarafından kaleme alındı. Nihan Okutucu, Duru Ok ve Deniz Özmen'in başrollerini paylaştığı filmde, yeni taşındıkları evde garip olaylar baş göstermeye başlayan bir ailenin gerilim dolu hikayesi anlatılıyor. Film, yayınlanan teaser fragmanıyla izleyicisini germeyi başarıyor.

  Simurg

  İntikam Günü vizyona giriyor #6

  1996 ve 2000 yıllarında F tipi cezaevlerinde başlayan ölüm oruçları sırasında gerçekleştirilen Ölüm Oruçları'nı konu alan Simurg, ölüm orucundan sonra trajik hastalıklar geçiren eylemcilerin hayatlarına odaklanıyor. Cezaevlerinde yaşanan insanlık dışı koşulları sinemaya taşıdığını söyleyen yönetmen Ruhi Karadağ, bu filmiyle 14 yıllık bir süreci ele aldığını belirtiyor. Filmin bir diğer özelliği ise Hayata Dönüş operasyonu sırasında güvenlik güçleri tarafından çekilen bazı görüntülerin ilk defa bu filmde seyirci ile buluşacak olması.

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir