Küçük Osman Türkiye'nin Harry Potter'ı olacak

Küçük Osman Türkiye'nin Harry Potter'ı olacak

Türkiye'nin ilk fantastik çocuk filmi “Hititya: Madalyonun Sırrı”nın çekimleri Kapadokya'da başladı. Yönetmenliğini Alman Verena S. Freytag'ın yaptığı filmde, 'Kurtlar Vadisi'nin Memati'si Gürkan Uygun ile 'Öyle Bir Geçer Zaman Ki' dizisinin Küçük Osman'ı Emir Berke Zincidi başrolleri paylaşıyor.

Hititya adlı fantastik bir dünyada annelerini bulmaya çalışan 3 kardeşin maceralarını konu alan film, Türk ve Alman oyuncuları bir araya getiriyor. Kapadokya bölgesinin plato olarak kullanıldığı filmin başrollerinde Almanya'nın en ünlü oyuncularından Bruno Eyron ve 'Öyle Bir Geçer Zaman Ki' dizisinde ünlenen çocuk oyuncu Emir Berke Zincidi yer alacak. 7 milyon TL bütçeli filmde; Türkiye'de ve yurt dışında beğeniyle takip edilen Serra Yılmaz, Gürkan Uygun, Avni Yalçın, Uğurkan Erez, Okan Yalabık, Mete Horozoğlu, Engin Akyürek gibi isimler de rol alıyor. Yönetmenliğini Almanya'nın ünlü yönetmeni Verena S. Freytag'ın yapacağı filmin uygulamalı yapımcılığını 'Propaganda' ve 'Ulak' isimli sinema filmlerinin yanı sıra 'Öyle Bir Geçer Zaman Ki' dizisine imza atan Cengiz Deveci gerçekleştiriyor.

HARRY POTTER'DAN DAHA GÜÇLÜ OLACAĞIM

Filmin minik yıldızı Emir Berke Zincidi ise, Türkiye'nin yeni çocuk kahramanı olacağı için çok heyecanlı olduğunu belirterek, “Çok güçlü bir kahraman olacağım. Hatta Harry Potter'den biraz daha güçlü olacak” dedi. Minik yıldız, 'Öyle Bir Geçer Zaman Ki' dizisindeki rol arkadaşlarına da selam yollayarak onları çok özlediğini söyledi.

Filmde; arkeolog bir baba (Bruno Eyron) ve Asya adında özel güçlere sahip bir annenin çocukları olan Alaz (Emir Berke Zincidi), Nehir (Nehir Çağla) ve Yaman'ın (Egemen Zincidi) öldüğüne inanmadıkları annelerini ararken Hititya adlı paralel bir evrene geçmelerini ve bu evrende sahip oldukları özel güçlere kavuşmalarının hikayesi anlatılıyor. Filmde Kötülükler Dünyası'nın efendisi Zebab (Gürkan Uygun), çocukların annelerini kurtarmaması ve kehanetin gerçekleştirilememesi için elinden geleni yapıyor