Petrol
113.6
2.23%
Euro
17.4974
0.16%
Dolar
16.3001
-0.39%
Altın
968.98
-0.59%
Borsa
2452
0.00%
Bitcoin
481.590
-1.32%
26ºC
İstanbul
Güneşli 26 C

  Latin Amerika'da Binbir Gece

  Şili'de yaşıyorsanız ve Onur'la Şehrazat'ı bilmiyorsanız, sohbetlerden dışlanabilirsiniz.
  • 06.09.2014 - 15:06
  Latin Amerika'da Binbir Gece

  Latin Amerika da Binbir Gece #1

  Onlar, siyasetçi ya da modacı değiller. Aslında onlar yok. Şili pazarında devrim etkisi yapan ve televizyon sektörünü dönüştürmek üzere olan "Binbir Gece" dizisinin karakterleri. Kanal D'de 2006-2009 yılları arasında yayımlanan dizi büyük başarı elde etti. Dizi, şimdi Şili'de televizyonun en çok izlendiği saatlerin reyting birincisi ve rakipleriyle arasında büyük bir fark var.

  İLK ÖNCE BİR TÜRK DİZİSİNİN ŞİLİ PAZARINDA TUTMAYACAĞI SÖYLENDİ

  Son altı ay içinde altı Latin Amerika kanalının, programı satın almak için görüşmeler yaptığı belirtiliyor. Şili'nin en büyük televizyon kanallarından birinin program müdürü olan Patricio Hernandez, BBC Mundo'ya, diziyi uluslararası piyasada görüp çok beğendiğini ve icra kuruluna önerdiğini belirterek "Bir Türk dizisinin Şili pazarında tutmasının zor olduğunu söylediler ve fikri reddettiler“ dedi.

  DİZİYLE BİRLİKTE REYTİNGLER İKİ KATINA ÇIKTI

  Diziyi bir yıl sonra başka bir kanal; Mega satın aldı. Şimdi Mega'nın Genel Müdürü olan Hernandez, "Reytinglerimiz çok düşüktü. Bir an önce yükseltmemiz gerekiyordu" diyor ve kanalın dış içerik müdürüyle akıllarına Türk dizisinin geldiğini söylüyor. 'Dört ana kanalda Türk dizisi' "Mart'ta elimizde İspanyolca seslendirilen iki bölüm vardı ve yayınladık" diyen Hernandez, diziyle birlikte beş ay içinde reytinglerinin iki katına çıktığını belirtiyor.

  DÖRT ANA KANALDA TÜRK DİZİLERİ GÖSTERİLECEK

  Kanal D'nin Uluslararası Satış Sorumlusu Kerim Emrah Turna, son üç ay içinde Şili kanallarına altı program sattıklarını ve dört anlaşmanın da sonuçlanma aşamasına geldiğini söylüyor. Bu Şili'deki dört ana kanalda da Türk dizilerinin gösterilmesi anlamına geliyor. Turna, Binbir Gece'nin başarısının ardından Uruguay, Ekvador, Arjantin, Meksika, Puerto Rico ve Kolombiya kanallarının da kendileriyle görüşmeler yaptıklarını belirtiyor ve "Tüm bunlar son altı ay içinde oldu" diyor.

  BAĞIMLILIK YAPIYOR

  Dizi müptelası bir öğretmen olan Claudia Carrasco ise şöyle konuşuyor: "İzlemeye başladım, sık gösterilen bir dizi değildi. Bağlanmak istemiyordum. Ama sonunda bağlandım. Bu dizi yavaş ama çok güzel. Şili dizelerinde çok şiddet var. İnsanlar artık bunlardan usandı. Artık biraz daha hafif, biraz daha romantik bir şeyler istiyorlar. Gece on-buçuk'ta televizyonu açıp, bitap düşmek istemiyorlar."


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir