Matrix'in yapımcılarından yeni film

Matrix'in yapımcılarından yeni film

Yeni haftanın tek bilimkurgu filmi olan Bulut Atlası (Cloud Atlas), Andy Wachowski, Lana Wachowski ve Tom Tykwer'ın ortak yönetmenlikleriyle 26 Ekim Cuma gösterime giriyor.

Matrix filmiyle sinema tarihine damgasını vuran Andy ve Lana Wachowski kardeşler, Koş Lola Koş'un yönetmeni Tom Tykwer ile Bulut Atlası (Cloud Atlas) projesine imza attılar.

Yeni haftada vizyona girecek olan Bulut Atlası, yılın ses getirecek filmlerinden biri olacak. Tom Hanks, Halle Berry ve Jim Broadbent gibi güçlü bir oyuncu kadrosunu bünyesinde barındıran Bulut Atlası, bilimkurgu ve gerilim ögelerinin fazlaca yer aldığı etkileyici bir film.

Dram ögelerinin de yer aldığı Bulut Atlası'nin orijinal adı Cloud Atlas. Epik ögelerle dolu olan Bulut Atlası'nin belli bir zamanı yok. Zaman üstü bir dönemde geçen Bulut Atlası'ndaki olayların dün yaşamış, bugün yaşayan ve yarın yaşayacak olan nesillerin dünyadaki dengeyi nasıl etkiledikleri üzerinde duruluyor.

Bulut Atlası'nda oyuncu kadrosu, tek bir karakteri değil birden fazla karakteri canlandırıyor.

Başrollerdeki Tom Hanks, Halle Berry, Hugh Grant, Hugo Weaving ve Susan Sarandon gibi usta oyunlar performanslarıyla da seyircilere heyecan dolu saatler yaşatacak.

Ünlü yönetmenlerin imzasını taşıyan son dönemlerin en iyi bilimkurgu örneklerinden olan Bulut Atlası, 26 Ekim'de beyazperdedeki yerini alıyor.