Petrol
85.32
-2.13%
Euro
18.1363
-0.12%
Dolar
18.5017
-0.02%
Altın
987.97
0.00%
Borsa
318
0.00%
Bitcoin
362.450
-0.38%
24ºC
İstanbul
Açık 24 C

  Muhteşem Gatsby 17 Mayıs'ta vizyona giriyor - Tıkla İzle

  'Muhteşem Gatsby' (The Great Gatsby) Ülkemizde, 17 Mayıs'ta vizyona girecek..
  • 10.05.2013 - 11:15
  Muhteşem Gatsby 17 Mayıs'ta vizyona giriyor - Tıkla İzle

  Muhteşem Gatsby 17 Mayıs ta vizyona giriyor - Tıkla İzle #1

  Yönetmen ve başrol oyuncularının yanı sıra videoda, filme müzikleriyle katkıda bulunan dünyaca ünlü isimler; JAY Z, Lana Del Rey ve Bryan Ferry ile de röportajlar yer alıyor.

  Eşşiz bir yaratıcı zekaya sahip yazar/yapımcı/yönetmen Baz Luhrmann'dan F. Scott Fitzgerald'ın The Great Gatsby romanının yeni uyarlanması beyazperdede karşımıza çıkıyor. Leonardo DiCaprio'nun başrolde olduğu filmde, yapımcı kendi görsel yorumunu katarak klasik hikayeyi daha once hiç görülmemiş bir şekilde yorumluyor.

  Muhteşem Gatsby - The Great Gatsby Fragman

  Muhteşem Gatsby 17 Mayıs ta vizyona giriyor - Tıkla İzle #2

  GÜNÜMÜZÜN MODERN HAYATINA AYNA TUTUYOR

  'The Great Gatsby/Muhteşem Gatsby' Fitzgerald'ın hikayesindeki gibi yazar olmak isteyen Nick Carraway'in Midwest'ten ayrılıp NewYork'a yerleşmesini anlatıyor. Hikayenin geçtiği 1922 senesi baharı, ahlaki değerlerin çöktüğü, ışıltılı jazz hayat tarzı, kaçakçıların ve yükselen hisse senetlerinin dönemi. Amerikan rüyasının peşinden giden Nick, kuzeni Daisy ve onun soylu çapkın kocası Tom Buchanan sayesinde partici, gizemli milyoner Jay Gatsby'e komşu olur. Nick artık son derece zengin insanların aşk ve entrika ile dolu hayatlarına çekilmiştir. Nick bu hayata şahit oldukça imkansız aşk, bozulamaz hayaller ve trajedilerle dolu bir hikayeyi kaleme alarak günümüzün modern hayatına ayna tutar.

  Jay Gatsby rolünde Akademi Ödülü adayı DiCaprio, Nick Carraway rolünde Tobey Maguire yer alıyorlar. Oscar adayı Carey Mulligan ve Joel Edgerton, Daisy ve Tom Buchanan rollerinde karşımıza çıkıyorlar. Myrtle ve George Wilson rollerinde; Isla Fisher ve Jason Clarke'i, Jordan Baker rolünde ise Elizabeth Debicki'i görüyoruz. Hintli efsanevi oyuncu Amitabh Bachchan ise Meyer Wolfsheim rölünü canlandırıyor.

  Oscar adayı Luhrmann filmi 3D formatında yönetiyor. Fitzgerald'ın kitabından uyarlanan senaryonun yazarı, yönetmenin sık sık birlikte çalıştığı Craig Pearce. Yapımcı olarak Luhrmann'a Catherine Martin ve Akademi Ödüllü Douglas Wick ile Lucy Fisher ve Catherine Knapman eşlik ediyorlar.


  Görüş Bildir