Euro
15.4709
0.28%
Dolar
13.5522
0.24%
Altın
792.4440
0.35%
Borsa
2,072.93
0.11%
Bitcoin
578.002
-1.17%
3ºC
İstanbul
Açık 3 C

  Müşfik Kenter son yolculuğuna uğurlandı

  Usta tiyatrocu Müşfik Kenter, Teşvikiye Camii'nden son yolculuğuna uğurlandı.
  • 17.08.2012 - 17:08
  Müşfik Kenter son yolculuğuna uğurlandı

  Müşfik Kenter son yolculuğuna uğurlandı #1

  Yakınlarının yanı sıra sanat, televizyon ve iş dünyasından pek çok isim Müşfik Kenter'i son yolculuğuna uğurlamak üzere Kenter Tiyatrosu'nun önnde toplandılar. 

  Kenter'in cenazesi, Kenter Tiyatrosu'nda düzenlenen törenin ardından cenaze namazının kılınacağı Teşvikiye Camisi'ne getirildi. Burada düzenlenen cenaze töreninde, sanatçının kardeşi Yıldız Kenter, eşi Kadriye ve kızı Elvan Kenter ile öğrencileri, kendilerine ayrılan alanda taziyeleri kabul etti. Müşfik Kenter'in eşi ve kızı, üzerine çiçek bıraktıkları tabutun başında uzun süre bekledi. Kadriye Kenter, bir süre sonra getirilen tabureye oturdu. Elvan Kenter'in de babasının tabutuna sarılarak ağladığı görüldü. Kenter'in cenazesi, kılınan cenaze namazının ardından omuzlara alınarak alkışlarla cenaze arabasına konuldu. Cenaze aracı, kalabalık nedeniyle camiden güçlükle ayrıldı. Ayakta güçlükle duran Yıldız Kenter'in, cenazenin taşındığı sırada bir gencin koluna girerek camiden çıktığı gözlendi. Kenter'in cenazesi, Kilyos Mezarlığı'nda toprağa verildi. Cenaze Teşvikiye Cami'sinde kılınacak öğle namazınına ardından Kenter'in naaşı Kilyos Aile Mezarlığı'nda toprağa verilecek.

  BÜYÜK USTA SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI

  "MÜŞFİK SALON FULL"

  Sahneye ilk konuşmasını yapmak üzere ablası Yıldız Kenter çıktı ve ilk sözleri "Müşfik salon dolu" oldu. Kısa bir konuşma yapan Yıldız Kenter yerini eşi Kadriye Kenter'e bıraktı.

  Kadriye Kenter sahneye çıkar çıkmaz Müşfik Kenter'in vasiyet ettiğini ve kimsenin arkasından konuşmasını istemediğini dile getirdi. Sadece salonu dolduran herkese teşekkür etti.

  Şimdi ise sahneye öğrencileri çıkıp hocalarına son kez teşekkür etti.

  Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül ve Bakırköy Belediye Başkanı Ateş Ünal Erzen'de kısa bir konuşma yaptı.

  Konuşmalar bittikten sonra sahnenin arkasında yer alan perde açıldı ve Müşfik Kenter'in oyunlarda giydiği kostümleri ve fotoğrafları sergilendi.

  Törene katılan herkes sahneye çıkıp Kenter'le birlikte son kez selam verdiler.


  Görüş Bildir