Petrol
78.24
-1.40%
Euro
19.5329
0.11%
Dolar
18.6402
0.03%
Altın
1.061
0.04%
Borsa
4955
-0.89%
Bitcoin
318.366
-0.72%
9ºC
İstanbul
Çok bulutlu 9 C

  Mutluluk filmi dizi oluyor

  Zülfü Livaneli'nin aynı adla sinemaya uyarlanan ve Özgü Namal'ın başrolde yer aldığı "Mutluluk" romanı dizi olarak çekilecek.
  • Detay Haber
  • 13.06.2016 - 22:20
  Mutluluk filmi dizi oluyor

  Mutluluk

  Zülfü Livaneli’nin aynı adlı romanından 2007 yılında sinemaya uyarlanan ve ödül kazanan “Mutluluk”, şimdi de dizi oluyor.Özgü Namal, Talat Bulut ve Murat Han’ın başrollerde yer aldığı filmde ailesinin töre nedeniyle ölümüne karar verdiği Meryem karakterine hayat veren Özgü Namal, başarılı performansıyla Altın Portakal  kazanmıştı.

  “Kaderimin Yazıldığı Gün”, “Tatlı Küçük Yalancılar” ve “Gecenin Kraliçesi” dizilerinin yapımcısı O3 Medya’nın hayata geçireceği “Mutluluk” projesinin senaryosu yazım aşamasında. Senaryoyu bugüne kadar “Canım Ailem”, “Hanımın Çiftliği”, “Karadağlar” ve “Benim İçin Üzülme” dizilerini kaleme alan Ayhan Sonyürek yazıyor.

  Mutluluk filmi dizi oluyor #2

  Özgü Namal, Meryem karakterini canlandırdığı performansıyla Altın Portakal kazandı.

  Dizinin hangi kanalda ekrana geleceği ve başrollerde kimlerin yer alacağı henüz belli değil.Kitaptan uyarlanan “Mutluluk” filminde, 17 yaşındaki Meryem’in, ailesi tarafından, bir namussuzluk yaptığı düşünülerek töre gereği öldürülmesine karar verilir.

  Öldürme görevi ise yakın akrabası Cemal’e verilir. Tanınmış bir sosyoloji profesörü olan İrfan Kurudal, yaşadığı derin kimlik bunalımının da etkisiyle İstanbul’daki hayatını geride bırakıp yelkenli teknesiyle denize açılır.

  Çıktıkları ölüm yolculuğunda, Meryem ve Cemal’in yolları, Profesör İrfan Kurudal’la beklenmedik şekilde kesişir.


  Görüş Bildir