Petrol
108.12
-0.90%
Euro
17.5772
-1.40%
Dolar
16.6341
-1.48%
Altın
984.49
-0.77%
Borsa
2554
0.43%
Bitcoin
350.551
-3.60%
22ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 22 C

  Spielberg'den Ermeni değil Atatürk filmi

  ABD’li ünlü yönetmen Steven Spielberg’ün sözcüsü Marvin Levy, Ermeni basınında çıkan iddialara açıklık getirdi.
  • 17.02.2012 - 10:22
  Spielberg'den Ermeni değil Atatürk filmi

  Spielberg den Ermeni değil Atatürk filmi #1

  Marvin Levy, böyle bir projelerinin olmadığını belirterek, haberlerde iddia edildiğinin aksine kimsenin kendileriyle böyle bir film için temas da kurmadığını söyledi.

  "NEREDEN ÇIKTI BİLMİYORUM"

  Hürriyet'in haberine göre; hafta başında bazı Ermeni internet sitelerinde Ermeni Ulusal Film Akademisi'nin bir soykırım filmi için Spielberg ile görüşme halinde olduğu iddia edilmişti. Levy, yaptığı açıklamada şunları söyledi: "Bahsi geçen proje, Steven'ın dahil olduğu bir iş değil. Haberlerde gördüm. Nereden çıktı bilmiyorum. Bu proje konusunda hiçbir bilgimiz yok. Kimse bize böyle bir teklif iletmedi. Bu tür bir film çekme konusunda da herhangi bir hazırlığımız yok."

  "SORDUĞUNUZ İÇİN TEŞEKKÜRLER"

  Levy, daha sonra bu tür olaylarla çok sık karşılaştıklarını söyleyerek, Spielberg'ün adının her zaman çeşitli projelere eklendiğinden şikâyet etti ve şöyle devam etti: "Bu bizim başımıza her zaman geliyor. Çünkü ne zaman insanlar bir proje düşünse, 'Spielberg'le çalışsak ne harika olur' diyorlar. Çok garip olanlarla da karşılaşıyoruz. Bu garip değil ama sürpriz oldu. Ayrıca size, bizi arayıp 'Böyle bir şey var mı' diye sorduğunuz için de teşekkür ederim. Çünkü kimse arayıp da kontrol etmiyor. Sonra biz takip edip düzeltmek zorunda kalıyoruz."

  "TÜRKİYE'DEN TEKLİF GELMEDİ"

  Levy, Spielberg'ün isminin Türkiye'de sık sık gündeme gelen Atatürk filmi projelerinde de anıldığını hatırlatmamız üzerine ise şunları söyledi: "Bunu anlayabiliyorum. Her projede Spielberg'ün adının geçmesi gerçekten çok garip bir durum ama bu kesinlikle öyle değil. Türkiye'den bize herhangi bir proje teklif edildiğini duymadım. Ama böyle bir projede Spielberg'ün adının geçmesi anlaşılır bir durum. Çünkü Steven biliyorsunuz şimdi Abraham Lincoln ile ilgili de bir film yapıyor. Atatürk de sizin ulusal kahramanlarınızın en kıymetlisi. Dünya onun hakkında daha çok şey bilmeli. Belki bir gün biri bu filmi yapar. Bunu yapacak kişinin Spielberg olmayacağını ise söyleyemem."

  Ermeni basınında, 1915 olaylarının 100'üncü yıldönümü dolayısıyla Spielberg'ün bir 'soykırım' filmi çekmeye hazırlandığı öne sürülmüştü.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir