Petrol
112.28
0.10%
Euro
17.3593
-0.16%
Dolar
16.6245
-0.08%
Altın
972.09
-0.09%
Borsa
2402
-3.55%
Bitcoin
341.498
-0.37%
22ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 22 C

  Tiyatrocu Baykal Kent vefat etti

  Sevilen tiyatrocu Baykal Kent, kalp yetmezliği nedeniyle tedavi gördüğü Bursa Devlet Hastanesi'nde vefat etti.
  • 06.02.2012 - 10:03
  Tiyatrocu Baykal Kent vefat etti

  Tiyatrocu Baykal Kent vefat etti #1

  Türk sinemasının unutulmaz ismi Baykal Kent, kalp yetmezliği nedeniyle tedavi gördüğü Bursa Devlet Hastanesi'nde hayata gözlerini yumdu.

  Yaklaşık 10 gündür kalp yetmezliği nedeniyle tedavi gören ünlü sanatçının ölümü sanat camiasında şok etkisi yaşatırken, hayranlarını da üzdü. 3 yıldan bu yana Bursa'da huzurevinde yaşayan Baykal Kent, Bursalı gençlere tiyatro dersi de veriyordu.

  BAYKAL KENT KİMDİR?

  1943'te İstanbul'da doğdu. Sanat hayatına tiyatro oyunculuğu ile başladı. 1963 yılından itibaren sinema filmlerinde figüran olarak çalışmaya başladı. Sinemadaki ilk çıkışını 70'li yılların ortasında yaptı. Daha çok komedi ağırlıklı filmlerin tombul komiği olarak yer aldı. Tiyatro çalışmalarını da yine aynı yıllarda devam ettirdi. 25 yıl boyunca Ferhan Şensoy'un Orta Oyuncular kadrosunda sahneye çıktı.
  1987 yılından sonra faal sinema çalışmalarını azaltan Baykal Kent, özel kanalların açılmasıyla birlikte televizyon showları ve komedi dizilerinde çalışmaya başladı.

  BAYKAL KENT: BENİ SEDA SAYAN EMEKLİ ETTİ

  BAYKAL KENT HUZUREVİNDE

  OYNADIĞI FİLM VE DİZİLER

  Sanatçının oynadığı filmler arasında "İntikam, Sevimli Frankenştayn, Turhanoğlu Çal Hasan, Zımbala Behçet, Çılgın Ama Tatlı, Deli Şahin, Kadı Han, Kafes, Kolombo Şakir, Nerde Beleş Orda Yerleş, Paçavra, Selam Meleklerim, Tavşan Kızlar, Yarınsız Adam, Yumurtanın Sarısı, Hırçın Kız, Kan, Kızını Dövmeyen Dizini Döver, Sarhoş, Ağa Düşen Kadın, Sımsıcak, Yadeller, Arzu, Bacanak, Gazeteci, Helal Sana Recep Abi, Minnoş, Patronun Kızları, Çile, Eşek Şakası, Kartal Murat, Bir Damla Ateş, Önce Hayaller Ölür, Şabancık, Yasak Aşk, Ceza, Düşkünüm Sana, Gırgır Ali, Kelepçe, Aptal Kahraman, Cehennem Elçileri, Çöl, En Büyük Yumruk, Gizli Kuvvet, Günahkar, Kardeşim Benim, Kobra, Ölüme Son Adım, Türkiyem, Vahşi Kan, Ağlattı Kader, Başım Gözüm Üstüne, Dev Kanı, Kalbinden Atma Beni, Orta Direk Şaban, Üşütük, Alkol, Anadan Ayrı, Gazino Bülbülü, Gurbetçi Şaban, Para Babası, Sekreter, Ay Işığı Operesyonu, Ödlek, Piyangocu Kız, Tarzan Rıfkı, Fosforlu, Kahpe Bizans.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir