Petrol
85.32
-2.13%
Euro
18.1363
-0.12%
Dolar
18.5017
-0.02%
Altın
987.97
0.00%
Borsa
3180
0.00%
Bitcoin
363.682
-0.35%
24ºC
İstanbul
Açık 24 C

  Tuna Kiremitçi ilk çocuk kitabını tanıttı

  Tuna Kiremitçi, katıldığı bir söyleşide ilk çocuk kitabı, 'Güneş'i Kıskandıran Kız'ı anlattı.
  • 16.05.2013 - 13:42
  Tuna Kiremitçi ilk çocuk kitabını tanıttı

  Tuna Kiremitçi ilk çocuk kitabını tanıttı #1

  Çocukların hayal dünyalarını geliştirmeyi amaçlayan Küçükçekmece Belediyesi, her ay düzenlediği 'Çocuk Okur Yazar Buluşmaları' kapsamında bu ay ünlü yazar Tuna Kiremitçi'yi ağırladı.

  Sefaköy Kültür ve Sanat Merkezi'nde ünlü oyuncu Görkem Yeltan sunumuyla gerçekleşen söyleşide minik hayranlarıyla bir araya gelen Tuna Kiremitçi, ilk çocuk kitabı, "Güneş'i Kıskandıran Kız"ı anlattı.

  'HAYATIMDAKİ EN ZEVKLİ YAZI YOLCULUĞU'

  Çocuk kitabı yazmasının sebebini, "Son zamanlarda okur olarak daha çok çocuk edebiyatıyla haşır neşirim çünkü benim de bir çocuğum var. Çocuk kitaplarına yönelmiş durumdayım şu anda. Başka bir kitabımda bahsettiğim bir hikaye vardı, o hikayeden yola çıkarak bu çocuk kitabını yazmaya karar verdim. Hayatımdaki en zevkli yazı yolculuğumu yaptım bu vesileyle."diyerek açıklayan Kiremitçi, bundan sonraki dönemlerde de çocuk edebiyatına yoğunlaşacağını ve müzikle uğraşacağını söyledi.

  ''HER KİTAP ÖZEL BİR FİLM''

  "Bu çalışmaların tüm belediyelere örnek teşkil etmesini umuyorum. Benim tahmin ettiğimden çok daha ötede bir yapılanma var burada." diyerek Küçükçekmece Belediyesi'ne ve Küçükçekmece Belediye Başkanı Aziz Yeniay'a teşekkür eden Kiremitçi, "Her kitap sizin için özel olarak çekilmiş bir film. Bunu televizyonda bulamıyoruz. Bu kitap film olsa, sadece yönetmenin hayal dünyasından izleyeceğiz o filmi'' diye konuştu.

  GÜNEŞ'İ KISKANDIRAN KIZ

  Geleceğin yazar adaylarına da, arkadaşlarına bir hikaye anlatıyor gibi kitap yazmalarını öğütleyen Kiremitçi, çocukken okuduğu kitaplardan şu an okurken bile etkilendiğini vurgulayarak bu durumu çocuk kitaplarında kullanılan dilin sadeliğine bağladı. Ayrıca usta yazar ilk çocuk kitabı, 'Güneş'i Kıskandıran Kız'da da insanlara zarar veren bir duygu olduğu için kıskançlığı işlediğini söyledi.

  Program sonunda Küçükçekmece Belediyesi tarafından katılımcılara hediye edilen kitaplarını imzalayan Tuna Kiremitçi'nin 'Güneş'i Kıskandıran Kız' adlı kitabında bir zamanlar küçük bir köyde güneşten bile sarı, güneşten bile güzel, upuzun saçları olan Sumru adında bir kızın ve arkadaşının güneşi yakalama serüveni anlatılıyor.


  Görüş Bildir