Acun Ilıcalı'nın son bombası Ütopya

Acun Ilıcalı'nın son bombası Ütopya

Ne yapacağı merakla beklenen Tv8'in yeni patronu Acun Ilıcalı, sonunda beklenen bombayı açıkladı. Daha önce John de Mols şirketi tarafından yapılan açıklama ile Hollanda'da çok ilgi gören reality show Utopia'nın formatının Acun Ilıcalı tarafından satın alındığı duyurulmuştu.

SOSYAL DENEY PROGRAMI

Ütopya (Utopia) hem televizyon ekranlarından hem de internet üzerinden izlenebilen, 360 video sayesinde izleyicilerin istedikleri bölümü izleyebildikleri bir sosyal deney programı.

Yarışma programında 15 kişi bir yıl boyunca gerçek dünyadan kopartılarak kendi başlarına bırakılıyorlar ve yeni bir sosyal düzen kurmaları isteniyor.

YARIŞMACILAR 24 SAAT İZLENİYOR

Kullanmaları için inekler, tavuklar ve bazı kişisel eşyalar veriliyor ve toprağı sürerek kendi besinlerini sağlamaları isteniyor. 100'den fazla kamerayla yarışmacılar 24 saat izleniyor. Yarışma internet üzerinden belli bir ücret karşılığında 24 saat izlenebiliyor.

Acun Ilıcalı'nın son bombası Ütopya

Hollanda'nın ücra bir köşesine bırakılan 15 kişi, bir hangar, iki inek, 25 tavuk, birkaç özel eşya ve tarım yapılabilen bir arazi yardımıyla kendi topluluklarını kurmak zorunda.

100 kameranın her hareketlerini izlediği 15 kişiye tek bir kameraman bile eşlik etmiyor. Her ay bir kişi diğer yarışmacılar tarafından eleniyor. Ancak şova yeni yarışmacılar da eklenebiliyor.

ŞİLE'DE UYGUN ARAZİ ARANIYOR

De Mol şovu, 'sosyal bir deney' olarak tanımladı. Volkskrant adlı gazeteye konuşan De Mol, "Bu şov aslında bizim her anını kaydettiğimiz sosyal bir deney" dedi. Program haftada beş gün televizyonda, 7 gün 24 saat ise internette yayınlanıyor. Ancak programın Türkiye versiyonunun nasıl olacağı henüz bilinmiyor. Kulislerden gelen haberlere göre Acun'un ekibi şuan Şile tarafından uygun bir arazi arayışında.