Petrol
115.32
1.01%
Euro
17.4088
-0.86%
Dolar
16.1911
-0.96%
Altın
964.88
-0.79%
Borsa
2439
0.00%
Bitcoin
476.003
0.29%
21ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 21 C

  Ahmet Kural'a 5 yıla kadar hapis istemi

  Şarkıcı Sıla Gençoğlu'nu darbettiği gerekçesiyle yeniden yargılanan Ahmet Kural'ın "hakaret", "tehdit" ve "basit yaralama" suçlarından 1 yıl 1 aydan, 5 yıla kadar hapisle cezalandırılması istendi.
  • İHA
  • 19.02.2021 - 16:37
  • Güncelleme : 19.02.2021 - 16:39
  Ahmet Kural'a 5 yıla kadar hapis istemi

  Oyuncu Ahmet Kural şarkıcı Sıla’yı darbettiği gerekçesiyle 22 Nisan 2019 tarihinde “hakaret”, “yaralama” ve “tehdit” suçlarından toplamda 1 yıl 4 ay 20 gün hapse çarptırılmıştı.

  İstanbul 60. Asliye Ceza Mahkemesi'nin kararının ardından taraf avukatları dosyayı İstinaf Mahkemesi’ne taşımış ve Ceza Dairesi, yerel mahkemenin verdiği kararı bozarak dosyayı hüküm kurulmak üzere yeniden yerel mahkemeye göndermişti.

  AHMET KURAL VE SILA KATILMADI

  Ceza Dairesi dosyanın basit yargılama usulü yönünden yeniden değerlendirilmesi gerektiğini , ‘hakaret' ve ‘tehdit' suçları yönünden mevcut delillerin değerlendirilmesinde zorunluluk olduğunu ve olay yerinde keşif yapılmasının gerekliliğini bozma kararında gerekçe göstermişti.

  Bozma kararının ardından İstanbul 60. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmada taraf avukatları hazır bulunurken, Ahmet Kural ve Sıla katılmadı.

  Ahmet Kural a 5 yıla kadar hapis istemi #1

  SILA “AHMET LÜTFEN YAPMA” DEDİ

  Duruşmada tanık olarak dinlenen Ezgi Sude Tala, olay günü sabaha karşı 4-5 sıralarında pencere kenarında arkadaşları ile oturduğunu söyleyerek “Bağırma sesi duyduk hakaret küfür. ‘Onu ve seni öldürürüm’ şeklinde çok net şekilde duydum. Sıla’nın ‘Ahmet lütfen yapma’ dediğini duydum. Vurma sesi duydum. Bunlar 15-20 dakika sürdü. Sesler kesilince biz hiçbir şey yapmadık. Evde uyuyan kişiler vardı ve korktum o yüzden polise haber vermedim. Olay ortaya çıkınca menajerine ulaştık onlar da mahkemeye gidip tanıklık yapmamızı söyledi.” şeklinde konuştu.

  Tanık beyanının ardından konuşan Sıla’nın avukatı Rezan Epözdemir “Tanık hem tehdidi hem de hakareti çok net şekilde duyduğunu söyledi. İddialarımızı doğruladı. Olayın yaşandığı yerde keşif yapılsın denilmiş ama aynı hava koşullarının yeniden sağlanması, duyma duyusunun subjektif olması ve maliklerin değişmesi nedeniyle fiilen imkansızdır.” dedi.

  Sanık avukatı ise istinafın bozma kararının uygun olduğunu söyleyerek “Biz defalarca kez keşif yapılsın dedik. İtirazlarımız doğrultusunda İstinaf Mahkemesi kararı bozdu. Biz keşif yapılsın diyoruz.” şeklinde beyanda bulundu.

  Ahmet Kural a 5 yıla kadar hapis istemi #2

  AHMET KURAL HAKKINDA 5 YILA KADAR HAPİS CEZASI İSTENDİ

  Mütalaasını açıklayan Cumhuriyet savcısı olay tarihinde Sıla ve Ahmet Kural arasında önce tartışma yaşandığını ve tartışmanın kavgaya dönüştüğünü söyleyerek “Sanığın katılanı basit tıbbi müdahale ile giderilebilecek ölçüde yaraladığı ve hakaret ile tehditte bulunduğu” kanaatine varıldığını söyledi.

  Savcı, Kural hakkında ‘basit yaralama’, ‘hakaret’ ve ‘tehdit’ suçlarından 1 yıl 1 aydan 5 yıla kadar hapis cezası isteminde bulundu.

  Sanık avukatları mütalaaya karşı savunma yapmak için mahkemeden süre talep etti.

  Ara kararını açıklayan mahkeme, bir sonraki celse dinlenilmeyen tanığın dinlenilmesine ve keşif konusunun son tanıktan sonra değerlendirilmesine hükmederek duruşmayı erteledi.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir