Euro
10.317
2%
Dolar
8.7671
1.33%
Altın
493.94
0.41%
Borsa
1.401
-0.43%
Bitcoin
388.762
2.01%
15ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu 15 C
  Ali Taran ile Ayşe Özyılmazel'in boşanmasından detaylar

  Ali Taran ile Ayşe Özyılmazel'in boşanmasından detaylar

  Ayşe Özyılmazel'in Ali Taran'a açmış olduğu boşanma davasından detaylar ve aileden ilk yorumlar..
  • 27.04.2012 - 08:47

  Ali Taran ile Ayşe Özyılmazel in boşanmasından detaylar #1

  Ayşe Özyılmazel uğruna kanserden hayatını kaybeden eşini boşayan ünlü reklamcı Ali Taran ile olan evliliğini 301'inci gününde sonlandırmak için mahkemeye başvurdu. Taran ve Özyılmazel, 1 Temmuz 2011'de Bodrum'da Semiramis Pekkan'ın evinde hayatlarını birleştirmişti


  Ayşe Özyılmazel'den boşanmayla ilgili ilk açıklama


  Tek celsede boşandılar


  Şarkıcı ve yazar Ayşe Özyılmazel, avukatı Hasan Demirel aracılığıyla İstanbul Bakırköy Aile Mahkemesi'ne başvurarak, evliliklerinin 301'inci gününde Ali Taran'a boşanma davası açtı.

  ŞİDDETLİ GEÇİMSİZLİK OUT ŞİDDETLİ İLGİSİZLİK İN

  Ayşe Özyılmazel dilekçesinde boşanma gerekçesi olarak şunları yazdı: İlgi, şevkat, sevgi eksikliği, Ali Taran'ın zor kişiliği. Nafaka ve tazminat talebim yok!

  Avukat Demirel tarafından mahkemeye sunulan 6 maddelik dilekçede çiftin 1 Temmuz 2011 tarihinde evlendikleri, müşterek çocuklarının olmadığı anlatılarak, "Taraflar, evliliklerinin başında bir süre iyi geçindikten sonra anlaşamamaya başlamışlar, aralarında tartışmalar çıkmış, tartışmalar giderek artmış ve şiddetli geçimsizliğe dönüşmüştür" denildi.

  BÖYLE EVLENMİŞLERDİ

  BALAYINDAN KARELER

  'BU EVLİLİK HUKUKİ OLARAK DA BİTSİN'

  İkilinin son dönemde her konuda uyumsuzluk içinde oldukları ve birbirlerinden tamamen koptukları belirtilen dilekçede "Aileler ve yakın dostlar boşanmamaları için büyük çaba sarf etmiş ancak olumlu sonuç alınamamıştır" ifadesine yer verildi. Boşanma dilekçesinde evlilik birliğinin temelden sarsıldığı, ortak hayatın her iki taraf için de çekilmez hale geldiği vurgulandı ve "Fiilen biten evliliğin hukuken de sonuçlandırılması için bu dava açılmıştır" denildi. Avukat Demirel, Ayşe Özyılmazel'in Ali Taran'dan tazminat, nafaka ve ev eşyası biçiminde talepleri olmadığını da ifade etti.

  17 GÜN SONRA YENİDEN EVLENDİ

  Özyılmazel ile Taran'ın geçtiğimiz yaz başlayan birlikteliğinin ardından Taran'ın eşi Selma Ann Desmond'a boşanma davası açması tartışmalara neden olmuştu. Çiftin 21 yıllık evliliği 13 Haziran 2011'de son buldu. Bu boşanmadan 17 gün sonra, 1 Temmuz 2011'deyse Taran ile Özyılmazel, Bodrum'da Semiramis Pekkan'ın evinde hayatlarını birleştirdi. Selma Ann Desmond ise 23 Kasım 2011'de hayata veda etti.

  Ayşe Özyılmazel, Sabah Gazetesi'nde önceki gün evlilikle ilgili şöyle yazmıştı:

  'EVLİLİK İYİ BİR ŞEYDİR ÇÜNKÜ...'

  "Evlilik iyi bir şeydir çünkü; Herkesin ille de bir kez evlenmesi gerekir. Kendi kendine baksın görsün. Aile olmak güzeldir. Eğer yakalanabilirse güven duygusu harikadır. Çocuk yapılır. Çocuk yapmak herhalde şu dünyada yapılabilecek en iyi harekettir. Annen ve arkadaşlarının 'Şu kız da bir evlenemedi gitti, huysuz mu ne?' bakışlarından kurtulursun. Hep iki kişilik düşünürsün. Eğer mutluluğu yakalamışsan asla yalnız hissetmezsin. Diyeceğim şu ki; çift olmanın tadını çıkarın canlar."

  Oya Germen (Annesi):

  NE YAŞADILAR BİLMİYORUM

  Üzüldüm, güzel bir durum değil. 30 yıllık evliliğim bitti, onunla ilgili bile konuşmadım. Kızımın biten evliliğiyle ilgili konuşmak bana yakışmaz. Zaten ne oldu ne yaşadılar bilmiyorum, evlilik iki kişilik bir şeydir.

  Neco (Babası):

  BU KONUDA BİTARAFIM

  Benim bir şeyden haberim yok, sizlerden duyuyorum. Bu ayrılık konusundan bitarafım.

  Esin Övet (HT Magazin Yazarı):

  BEKLENEN SON ŞAŞIRMADIM

  Evlilikleri tahminlerin ötesinde bile sürdü diyebiliriz. Çünkü, temeli asla sağlam kurulmayan, yalnızca kadının kendisinden söz ettirmek için yaptığı bir evlilikti. Ayşe gösterişli bir yaşam beklerken hayatında hiçbir değişiklik bulamadı.

  'ALİ AYAK UYDURAMADI'

  Taran ile Özyılmazel'in boşanma kararı alma sebebinin Ali Taran'ın, sosyal yaşamda Ayşe Özyılmazel'e ayak uyduramaması olduğu iddia edildi. Özyılmazel geçen hafta katıldığı Ayaklıgazete adlı internet sitesinin ödül töreninde eşi Taran'ı şu cümlelerle şikâyet etti: "Kendisi sinemaya gitmez, tiyatroya gitmez, konsere gitmez, kitap okumaz, restorana gitmez, spor yapmaz. bütün gün evde oturur." Özyılmazel, gazetedeki köşesindeyse eşinin sosyal olmadığını, kendisine "Neden kitap okuyorsun?" diye sorduğunu da yazdı. Çift, boşanma kararı sonrası telefonlarını kapattı. Özyılmazel, Twitter adresinden bir süredir veda mesajları yazıyordu. Özyılmazel bir twit'inde "Kafa nereye biz oraya", başka bir twit'inde de "Gideceğimiz tek yer havaalanı" yazarak mesaj vermişti. (Habertürk)

  Ali Taran ile Ayşe Özyılmazel in boşanmasından detaylar #2

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir