Euro
11.0786
0.1%
Dolar
9.5318
-0.04%
Altın
548.98
-0.17%
Borsa
1.509
1.09%
Bitcoin
581.628
-3.54%
12ºC
İstanbul
Açık 12 C

  Alkali diyeti ile zayıflayan ünlüler

  Alkali diyeti ülkemizde de popüler oldu.
  • 04.07.2014 - 12:02
  Alkali diyeti ile zayıflayan ünlüler

  Dünyaca ünlü manken ve 4 çocuk annesi Victoria Beckham'ın başlattığı ve Hollywood’da birçok yıldızın yaptığı alkali diyeti Türkiye'deki ünlülerimizin de popüler diyeti oldu. Çağla Kubat, Bergüzar Korel ve Zülfü Livaneli uyguladıkları alkali beslenme yöntemiyle form tuttuklarını açıkladı.Alkali diyeti ile zayıflayan ünlüler #1

  ÇAĞLA KUBAT: DİYETLERİN EN SAĞLIKLISI

  Bugün'de yer alan habere göre, İlk kez 1,5 ay önce annelik heyecanını yaşayan ünlü oyuncu ve milli sörfçü Çağla Kubat, hamileliği sırasında aldığı 8 kiloyu alkali beslenme sistemini uygulayarak kısa sürede verdi. Yaptığı araştırmalar sonucunda alkali beslenme sistemine karar verdiğini belirten Kubat, “Beslenmeyle ilgili çok kitap okudum. En sağlıklısı ve hoşuma gideni alkali beslenme tarzı oldu. Sporcu olduğum için porsiyon kontrolüme her zaman dikkat ederim. Hayatıma bu beslenme tarzını yerleştirdim. Besinlerin birbiriyle uyuşması önemli. Bu beslenme yöntemi asit ve baz dengesinden oluşuyor. Asidik olan yiyeceklerin hepsinden uzak duruyorsunuz. Genel sağlık kuralı olan un, şeker, tuzu hayatınızdan çıkaracaksınız” dedi.

  "ÖDEMLERDEN KURTULDUM"

  Zül­fü Li­va­ne­li uy­gu­la­dı­ğı al­ka­li di­ye­ti ile 1-1,5 ay gi­bi kı­sa sü­re­de 8 ki­lo ver­di­ği­ni söy­le­di. Da­ha genç bir gö­rü­nü­me ka­vuş­tu­ğu­nu ifa­de eden Li­va­ne­li, “Bu sa­ye­de ödem­le­rim­den kur­tul­du­m” de­di.

  "ALKALİ DİYETİYLE KANSERİ YENDİ"

  Sanat camiasında alkali diyeti ilk keşfeden ünlü şarkıcı Harun Kolçak’tır. Kolçak yıllar önce mücadele ettiği kanserden, alkali beslenme tarzıyla kurtulduğunu söylemişti.

  BERGÜZAR KOREL: EVİNE ALKALİ SUYU İÇİN CİHAZ TAKTIRDI

  Bergüzar Korel de alkali diyeti uygulayan ünlü isimler arasında. Her sabah güne alkali su içerek başladığını belirten Korel, formunu ve sağlığını bu beslenme tarzına özellikle de alkali suya borçlu olduğunu söylüyor. Ünlü oyuncu, evine suyu alkaliye çeviren özel bir cihaz taktırdı.

  Alkali su tarifi: 2 litre suya 1 tatlı kaşığı İngiliz karbonatı ekleyip karıştırın. Bu suyu hem içebilir hem de çay ve yemek yaparken kullanabilirsiniz.

  Alkali diyeti nedir? Vü­cut­ta bi­ri­ken faz­la asit has­ta­lık­la­rın ba­rın­ma­sı için uy­gun or­tam mey­da­na ge­ti­rir. Al­ka­li di­yet­te asit­li yi­ye­cek­ ve içeceklerden uzak dur­mak ge­re­kir. Seb­ze ve mey­ve ağırlıklı beslenilir. Bu gı­da­la­rın tü­ke­ti­mi sa­ye­sin­de ka­nın 7.4 pH de­ğe­rin­de ka­la­ca­ğı ön­gö­rül­mek­te­dir.

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir