Petrol
86.11
-1.23%
Euro
18.145
-0.07%
Dolar
18.5233
0.09%
Altın
993.04
0.52%
Borsa
318
0.00%
Bitcoin
369.643
2.30%
27ºC
İstanbul
Güneşli 27 C

  Alpay'ın Zeki Müren açıklamasına ünlülerden tepki geldi

  Zeki Müren’in abartılı üslubu ve Türkçe’siyle Türk sanat müziğini katlettiğini söyleyen Alpay'a, ünlü isimler tepki gösterdi.
  • Haber Merkezi
  • 22.02.2021 - 07:25
  • Güncelleme : 22.02.2021 - 10:21
  Alpay'ın Zeki Müren açıklamasına ünlülerden tepki geldi

  Söz yazarı ve besteci Özdemir Erdoğan, geçtiğimiz ay 1996 yılında hayatını kaybeden Zeki Müren hakkında konuşmuştu.

  "ÇOCUKLAR TRAVMA YAŞADI"

  Erdoğan, "İnsanlarımız Zeki Müren'i çocuklarıyla birlikte izledi. Onu izleyen küçük erkek çocukları travmalar yaşadı." demiş ve başta ünlü isimler olmak üzere çok sayıda kişi tarafından eleştirilmişti.

  "10 KULAĞIM OLSA BİRİYLE DİNLEMEM"

  Özdemir Erdoğan'ın sözleri hala tartışılırken çok konuşulacak bir açıklama da müzisyen Alpay'dan geldi. Usta sanatçı, "On kulağım olsa biriyle Zeki Müren dinlemem. Zeki Müren abartılı üslubu ve Türkçe'siyle Türk Sanat Müziği'ni katletmiştir. Ölçüsüz tavırlarıyla Türkiye'de kötü örnek olmuştur. Kendi kendisini ‘Sanat Güneşi’ ilan etti. Herkes 'Ne hokkabazlık yapacak?' diye programa giderdi. Çok alkış alanları kovdururdu." ifadelerini kullandı.

  Alpay ın Zeki Müren açıklamasına ünlülerden tepki geldi #1

  "10 KULAĞIN OLACAĞINA 1 BEYNİN OLSAYDI"

  Alpay'ın bu sözleri sosyal medyada olay oldu. Başta ünlü isimler olmak üzere çok sayıda kişi, Alpay'ın açıklamalarına tepki gösterdi.

  Nilgün Belgün
  Ayıp yahu nedir rahmetli olmuş, herkesin sevgisini takdirini kazanmış Zeki Müren’le alıp veremediğiniz.Üstelik koca koca adamlarsınız!!

  Mustafa Ceceli
  On kulağım olsa, onuyla da Zeki Müren dinlerim.

  Seda Üren Evet
  Zeki Müren yeri doldurulmayacak bir sanat güneşidir, öyle kalacak. Ölünün arkadaşından konuşmak günahtır. İnsanların görmediği şahit olmadığı şeyleri paylaşmak dedikodudur. Ve bu da yaşını başını almış insanlara yakışmayan kötü bir örnektir.

  Behzat Uygur
  Bunca yılın emeğini, saygınlığını bir röportaj ile bitirmek başka bir acı...Yapmayın be abi!

  Yeliz Şar
  10 tane kulağın olacağına bir tane beynin olması senin için daha mantıklı...

  "SANATÇI OLARAK DOĞDU"

  Bülent Ersoy

  "Suskunluğumu koruyamadım. Çünkü söz konusu sanat ve büyük sanatkârlardı. Türk Sanat Musıkisinin en nadide ve en zor makamlarından biri olan Dilkeşhâveran makamındaki bu şarkı Zeki Arif Ataergin beyefendiye aittir. Sanatkârlar güçlerini yeteneklerinden , seslerinden, yüksek ruhlarından ve de bilgi birikimlerinden alırlar. O yüzden sanatçılar için “Sanatçı olunmaz , sanatçı doğulur” özüyle; Zeki Müren sanatçı doğan büyük bir duayendi. Kişilikler ve özel yaşamlar ile gerçek sanatkârların, gerçek sanatlarını istirhamım odur ki birbirlerine karıştırmamak gerekir. Bu büyük, yeri doldurulamayacak yorumculardan bahsederken lütfen daha hassasiyet ve kendilerine yakışır tarzda söylemler ile bahsetmenizi o devirde yaşayan bir sanatçı olarak herkesten ricâlarım ile istirham ederim"

  Alpay ın Zeki Müren açıklamasına ünlülerden tepki geldi #2


  Görüş Bildir