Petrol
111.48
2.25%
Euro
17.4789
-0.28%
Dolar
16.7545
0.34%
Altın
974.66
0.49%
Borsa
2444
0.00%
Bitcoin
322.797
-2.10%
24ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 24 C

  Arif Sağ: Ata Demirer'i fırçaladım

  Ünlü Türkücü Arif Sağ, komedyen Ata Demirer'in başarısındaki önemli rolün kendisi olduğunu söyledi.
  • 19.02.2012 - 17:45
  Arif Sağ: Ata Demirer'i fırçaladım

  Arif Sağ: Ata Demirer i fırçaladım #1

  Sanatçı, "Ata'yı fırçaladım. Sonra senaryoyu yazmaya başladı" diyerek 'Eyvah Eyvah' serilerinin sayesinde yazıldığını belirtti.

  "ATA'YI FIRÇALADIM"

  Bugün gazetesinin haberine göre; Müzik dünyasının duayeni Arif Sağ, ünlü komedyen Ata Demirer'i senaryo yazması için kendisinin teşvik ettiğini ve sayesinde film sektörüne adım attığını belirtti. Ünlü türkücü verdiği nasihatlardan sonra komedyenin 'Eyvah Eyvah' serilerine başladığını belirtirken, "Ata'yı senaryo yazması için fırçaladım. Zaten bu azarlardan sonra senaryo yazmaya başladı" dedi.

  FİLM YAPMAKTAN KORKUYORDU

  Bozcaada tatil yaparken Ata Demirer'le karşılaştığını anlatan sanatçı, aralarında geçen olayı şu sözlerle dile getiriyor: "Bir muhabbet esnasında 'Oğlum, bak Cem Yılmaz kaçıncı filmini yapıyor, sen neden yapmıyorsun' dedim. O da 'Ne bileyim hiç aklıma gelmedi' dedi. Film yapmaktan korkar gibiydi. Bende kızdım. 'Kolları sıva filmini çek' dedim."

  Ata Demirer'i konuşmasının sonunda bir daha selam vermemekle tehdit ettiğini belirten sanatçı, "Daha sonra öğrendim ki söylediklerim içine dert olmuş. Nitekim sonunda başarılı oldu" diye konuştu.

  Bu işin sonu mahkeme olacak

  Berlin Kaplanı filmi yüzünden Ata Demirer'in Ferdi Tayfur'la senaryo tartışması üzerine ünlü türkücü, "Ata'nın bunu yapacağını sanmıyorum. Ancak Bu işin sonu herhalde mahkeme olacak. Keşke o raddeye gitmese. Ata'nın yapması gereken Ferdi Tafur'un karşısına geçip oturup konuşması olacak" dedi.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir