Dolar
7.6388
0.0877%
Euro
8.9847
0.0567%
Altın
1911.6
-0.0413%
Borsa
1087.03
0%
G. Altın
469.495
0.0038%
Bitcoin
80477.58
-0.6922%
20ºC
İstanbul
Açık 20 C
  Aşkın Nur Yengi: Türkiye dünyada bir numara

  Aşkın Nur Yengi: Türkiye dünyada bir numara

  Ünlü şarkıcı Aşkın Nur Yengi, Türkiye'de Koronavirüs sürecinin çok iyi yönetildiğini, ülkenin sağlık alanında dünyada bir numara olduğunu söyledi.
  • Haber Merkezi
  • 07.09.2020 - 18:59

  Ünlü şarkıcı Aşkın Nur Yengi'den, Türkiye'yle diğer ülkelerin sağlık sistemlerini karşılaştırdı.

  "Başka ülkelerden insanlar Türkiye'ye tedavi olmak için geliyor. Gurur duyuyorum" diyen Yengi, sağlık sistemimize ve koronavirüs sürecinin yönetimine övgülerde bulundu.

  Sabah gazetesinden Tuba Kalçık'a konuşan Aşkın Nur Yengi, pandemi sürecinde Türkiye'nin çok iyi yönetildiğine işaret ederek, "Sık sık yurt dışına gittiğim için oralardaki sağlık sistemini de biliyorum. Türkiye dünyada bir numara" ifadesini kullandı.

  "ALT YAPISIYLA, ŞEHİR HASTANELERİYLE, SAĞLIK ÇALIŞANLARIYLA TÜRKİYE DÜNYADA BİR NUMARA"

  Yengi, Türkiye'nin Koronavirüs salgınındaki mücadelesiyle ilgili, "Çok başarılı yönetildi Türkiye bu salgın sürecinde. Biz iyi yönetiliyoruz ama insanlarımız dikkat etmiyor, kurallara yeterince uyulmuyor. Sağlık Bakanımız, sağlık çalışanlarımız canla başla mücadele ediyor. Onların emeklerini boşa çıkarmayalım. Ben Türkiye'nin sağlık alanında Avrupa ülkelerinden çok daha önde olduğunu zaten pandemiden önce de biliyordum. Sık sık yurt dışına gittiğim için oralardaki sağlık sistemini de biliyorum. Alt yapısıyla, şehir hastaneleriyle, sağlık çalışanlarıyla Türkiye dünyada bir numara. Ülkemi hep alkışlıyorum. Başka ülkelerden insanlar Türkiye'ye tedavi olmak için geliyor. Gurur duyuyorum" değerlendirmesinde bulundu.

  "ÜLKEMİN BÖYLE ATILIMLAR YAPMASINI ALKIŞLIYORUM"

  Türkiye'nin Karadeniz'deki doğalgaz keşfiyle ilgili görüşlerini de açıklayan Yengi, "Ülkemizin değerlerine hep sahip çıkmış, saygı duymuş biriyim. Ülkemin menfaatleri benim için her şeyden önce gelir. Türkiyem için iyi olacak her şeyden mutluluk duyuyorum. Türkiye'yi çok seviyorum. Paramı bu topraklardan kazanıyorum, kızımı burada büyütüyorum. Ülkemin böyle önemli atılımlar yapmasını alkışlıyorum" diye konuştu.

  Aşkın Nur Yengi: Türkiye dünyada bir numara #1

  "SOSYAL MEDYADAKİ ORTAMI SAĞLIKLI BULMUYORUM"

  Sosyal medyayı eleştiren Yengi, "Çok sevmiyorum orada vakit geçirmeyi. Fanlarım konserlerimi duyuruyor zaten. Oradaki ortamı sağlıklı bulmuyorum. Klavyeden delikanlılık yapanlar var. İnsanların yüzüne söyleyemeyeceği şeyleri yazıyorlar. Denge bozuldu" ifadesini kullandı.

  Yengi, 'Sosyal medya düzenlemesini nasıl buluyorsunuz?' sorusuna ise şu yanıtı verdi:

  "DENGESİZLİĞİN DÜZELTİLMESİ GEREKİYOR"

  "Dengeler bozulduğu zaman böyle düzenlemelere mecbur kalınıyor. Bu dengesizliğin düzeltilmesi gerekiyor. Dünya standartlarına uygun şekilde yapılan düzenlemeler ortamını daha iyi hale getirebilir. Eleştirmek başka, hakaret etmek başka. Sosyal medyada birçok insana hakaret ediliyor. Bunların önüne geçmek için doğru bir adım."

  "CUMHURBAŞKANLIĞI KONSERLERİ İYİ BİR HAMLE"

  Yengi, Cumhurbaşkanlığı tarafından düzenlenen Yeditepe konserleriyle ilgili ise, "Sektör zor bir dönemden geçiyor. Böyle bir süreçte Cumhurbaşkanlığı konserleri iyi bir hamle bence. Müzisyenlere katkı sağlıyor. Biz ekibimizi kalkındırmak için konserler yapmak zorundayız. Onlara para kazandırdı, nefes aldırdı bu konserler" ifadesini kullandı.

  Aşkın Nur Yengi: Türkiye dünyada bir numara #2

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir