'At hırsızı gibi adamlara Atatürk'ü oynattılar'a tepki

'At hırsızı gibi adamlara Atatürk'ü oynattılar'a tepki

Sanat dünyasının usta oyuncusu Fikret Hakan'ın geçtiğimiz gün BUGÜN'e yaptığı, "Atatürk rolünü oynamamı engellediler. At hırsızı gibi adamlara Mustafa Kemal'i oynattılar" ifadesi büyük yankı uyandırdı. 'Son balo,vals ve zeybek' adlı belgelse Atatürk'ü canlandıran Sümer Ezgü, sanatçıya katılmadığını belirtirken, Nurseli İdiz, "Bu tip konuşmalar Fikret Hakan'a yakışmıyor" diye konuştu.

SÜMER EZGÜ: BENİ SAHİCİ BULDULAR

Belgeselde Atatürk'e olan benzerliğiyle ismini duyuran Sümer Ezgü konuyla ilgili olarak şöyle konuştu: "Profesyonel bir ciddiyetle amatör bir duyguyla yaptım. İnsanlar farkında olmadan internette Atatürk'ün hiç görülmemiş fotoğrafları diye benim görsellerimi paylaşıyorlar. O kadar inandırıcı olmuş. Okan Bayülgen bile 10 Kasım'da yaptığı özel programda Atatürk'ün zeybek oynarken gösterdiği fotoğraflar bendim. Demek ki sahici bulmuşlar. Buda beni aslında hoşuma gidiyor. Böyle bir yorum yapmasaydı daha iyi olurdu ama ne yapalım diyecek bir şey yok. Kin kusmamak lazım. Keşke Fikret Hakan gibi bir ustada çok arzu ettiği rolü oynasaydı da bir belge kalsaydı. "

NURSELİ İDİZ: ATATÜRK'ÜN ŞANINA LAYIK BİR CANLANDIRMA GÖREMEDİM!

Kadın olmasına rağmen makyaj ve kostümlerle Mustafa Kemal'i canlandıran tiyatro sanatçısı Nurseli İdiz Hakan'ın açıklamalarını anlamsız buldu. İdiz, "Henüz bende Atatürk'ün şanına layık bir canlandırma göremedim. Daha tam manasıyla Atatürk filmi çekilemedi. Fikret Hakan'ın açıklamalarını da anlamadım. Çok değerli oyuncular oynadı. Bu tip konuşmalar hoş değil. Fikret Hakan'a yakışmıyor. Bu benzetmesini talihsizlik olarak yorumluyorum" dedi.

HALİT ERGENÇ: SÖYLEMEK İSTEDİĞİ BAŞKA BİR ŞEY VARDIR

Dersimiz: Atatürk filminde Ulu Önderi canladıran Halit Ergenç, "Ben Fikret beyi çok severim. Bu konuyla ilgili muhakkak ki söylemek istediği, düşündüğü başka bir şey vardır. Bunu bana sormanız doğru değil. Bu konuyla ilgili yorumda bulunmak istemem" dedi.