Euro
10.1402
0.81%
Dolar
8.6468
1.42%
Altın
487.98
1.55%
Borsa
1.419
0.1%
Bitcoin
411.292
-1.33%
26ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 26 C

  Çağatay Ulusoy: Bizim camiada çok kişi esrar içiyor

  Çağatay Ulusoy, hakim karşısına çıktığı ilk duruşmada suçlamayı kabul etmedi.
  • 29.11.2013 - 11:53
  Çağatay Ulusoy: Bizim camiada çok kişi esrar içiyor

  Çağatay Ulusoy: Bizim camiada çok kişi esrar içiyor #1

  Uyuşturucu temin etmek suçundan 5 yıldan 15 yıla kadar hapis istemiyle tutuksuz yargılanan oyuncu Çağatay Ulusoy, hakim karşısına çıktığı ilk duruşmada suçlamayı kabul etmedi.

  İstanbul 16'ıncı Ağır Ceza Mahkemesi 'nde görülen duruşmaya 11 tutuklu sanık ile oyuncular Çağatay Ulusoy, Gizem Karaca'nın da arasında bulunduğu bazı tutuksuz sanıklar katıldı.

  'CAMİADA BİRÇOK KİŞİ İÇİYOR'

  Çağatay Ulusoy, "Bizim camiada birçok kişi esrar içiyor. Daha önce birkaç kez esrar içmiştim. O dönmede Emir'in Yolu dizisinde oynuyordum. Psikolojik ve ruhen sıkıntılı bir dönemdeydim. Daha fazla içmeye başladım. Gizem Karaca ile beraber iki kez içtik. Ergun (Taş) ağabeyin evine gittiğimizde de içtik. Ergun ağabey zaten esrar içiyor. Biz gittiğimizde de içiyor oluyordu. Biz de gittiğimizde olaya dahil oluyor, sigarasından alıp içiyorduk" dedi.

  'KULLANDIM AMA TEMİN ETMEDİM'

  Davanın tutuksuz sanığı oyuncu Gizem Karaca, "Kullandığımı kabul ediyorum. Fakat temin etme suçunu kabul etmiyorum" dedi. Uyuşturucuyu Ergun Taş, Çağatay Ulusoy ve Yusuf Hasan Akgün ile kullandıklarını belirten Karaca, "Ancak kimseye temin etmedim. Emniyetteki ifadem başıma ilk defa böyle bir şey geldiği için sağlıklı değildir, kısmen doğrudur. Çağatay Ulusoy'a götürdüğüm kağıt da sarma sigara kağıdıdır."

  'İÇMİYORSAN SARMA'

  Mahkeme Başkanı Mehmet Ekinci'nin 'Sarma sigara içiyor musun?' diye sorması üzerine sanık Gizem Karaca, sarma sigara içmediğini normal sigara kullandığını söyledi. Bunun üzerine Başkan, "Çağatay'la 2. telefon görüşmende '3-4 tane minnacık sardım' diye söylüyorsun. İçmiyorsun ne sarıyorsun? İçmiyorsan sarma kağıdı ve tütün ne arıyor?" dedi. Karaca, "Sardığım sigaradır. Çağatay bize sık sık geliyordu. Normal insanlık hali tütün kalmıştır. Ben tütün sarmaya çalıştım. Jest olsun diye sardım denemek için" yanıtını verdi.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir