Cem Boyner kızını plaj partisiyle evlendiriyor

Cem Boyner kızını plaj partisiyle evlendiriyor

KOÇLAR VE SABANCILAR DA GİDİYOR

Yılın düğünü bu cuma günü Ayvalık'ta yapılacak! Ünlü işadamı Cem Boyner'in Bilgün Dereli'den olan küçük kızı Emine Boyner ile Kürşat Zeytinyağları'nın veliahdı Ali Kürşat dillere destan bir törenle dünya evine girecek. Perşembe günü yapılacak nikahın ardından cuma günü gerçekleştirilecek olan düğün törenine Koçlar'dan Sabancılar'a sosyetenin tanınmış aileleri katılacak.

FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYIN..

DÜĞÜNE 600 DAVETLİ KATILACAK

Ömer Dinçkök, düğüne giderken özel uçağını Edremit Havaalanı'na indirmek için iznini aldı. Cem Boyner'in komşusu Suzan Sabancı ise konukları düğüne getirmek için 6 adet zodyak bot kiraladı. Boynerlerin avukatı Ahmet Pekin düğüne deniz uçağıyla getirilecek. Cem Bey 600 davetlinin katılacağı düğün için Cunda Adasındaki bütün otelleri kapattı.

KARİDESLER GORİ ADASI'NDAN

Aralarında 29 group Executive Şefi Mert Şeran'ın da bulunduğu, Ulus 29 mutfak ekibinden yaklaşık yüz kişilik bir grup düğünde yapılacak ikramlar için Ayvalık'a gitti. Düğünde misafirlere ördek gyoza, taş fırın patlıcanlı keçi peynirli pizza, dry age pirzola, roasted patates, enginarlı linguni, paela, ızgara sebze salatası, Senegal Gori adasından özel olarak getirilen Tiger karides, lahmacun, pide köfte, sucuk, kokoreç, Dondurma, lokma ve çilekli İtalyan mereng ikram edilecek..

Habertürk magazin yazarı İzzet Çapa, düğünün detaylarını yazdı.
İşte Çapa'nın o yazısı:

Sabah sabah önce gözlerimi, sonra perdeleri açtım... Odaya gün ışığının dolmasıyla birlikte, korkudan öyle bir sıçramışım ki neredeyse başım tavana vuracaktı. Karşımda rahmetli Tony Scott'un ağabeyi Ridley'nin, Alien filmindeki gibi korkunç bir yaratık duruyor. Kafasının yarısından fazlasını kaplayan etrafı siyah camlı bir nesneden bir boru uzanıyor yukarı doğru. Üstelik çıplak, baldırlarında mayo ile don karışımı bir şort... Ayakları da siyah ve kocaman; dev bir ördeğin ayaklarını andırıyor. Canhıraş bir feryat atıp kapıya doğru kaçarken bir de arkamdan bağırmaz mı; "Abii, nereye ya, iki kelam laf edecektik" diye. Bu sesi bir yerden tanıyorum. Nefes nefese döndüm, uykulu gözlerimi ovuşturarak bir daha baktım... Ulan bu bizim Gargamel. Kafasında deniz gözlüğü ve şnorkel, ayaklarında eşek kadar siyah paletler, salonun ortasında öylece dikilmiş duruyor. Korkum, akıl almaz bir hiddete dönüştü, hiddetim de şiddete. Başındaki şnorkel'i çekip attıktan sonra yaka paça banyoya sürükledim hergeleyi. Suyu sonuna kadar açtım, soktum bunu içine, üzerine de çıkıp oturdum. Çıkardığı 'glup' "glup' sesleri bana Frank Sinatra'nın o romantik şarkıları gibi geliyor, ruhumu sakinleştiriyordu.

AYVALIK ŞENLENECEK

Sonra birden sağ omzumdaki melek, sol omzumdaki şeytana galip geldi ve tutup suyun içinden çıkardım iti. Ne yazık ki henüz boğulmamıştı. Mosmor bir suratla "Abi n'aptım yine" demez mi... "Ulan sabah sabah Frankeştayn'ın Gelini gibi karşıma çıkıp ödümü koparttın... Fücceten gidiyordum" "Fücceten ne demek?" dedi saf saf... "Aniden ölmek" diye hırladım... "Biraz daha konuşursan senin başına gelecek olan. Ne ulan bu soytarılık evin içinde?" "Plaj partisi için hazırlık yapıyorum" dedi beni daha fazla çileden çıkartmak için. "Emine'nin" dedi sustu. Beni meraklandıracak aklı sıra da, "Hangi Emine'nin plaj partisi" diye soracağım. Birkaç saniye dayandım, sonra sordum tabii... "Cem Boyner'in kızı Emine işte" dedi sanki en yakın arkadaymış gibi... "Ali ile evleniyor da, düğündeki partiye katılacağım."

Efendim Cem Boyner'in Bilgün Dereli'den olan küçük kızı Emine, nihayet muradına eriyormuş. Kürşat zeytinyağlarının veliahdı Ali Kürşat ile ocak ayında görkemli bir törenle nişanlanan Emine, bu hafta sonu dillere destan olmaya aday bir düğünle evleniyor. Emine hanım böylece kendisinden dört yaş büyük olan ikiz ablaları Ayşe ile Elif'e de yol açacak anlaşılan.

GELİNLİĞİ BEYMEN'DEN

'Dillere destan" benzetmesi Gargamel'e ait ama o anlattıkça ben de ikna oldum. Perşembe nikah, Cuma düğün derken anlaşılan önümüzdeki birkaç gün Ayvalık iyice şenlenecek ve ünlülerle dolup taşacak. Aralarında 29 group Executive Şefi Mert Şeran'ın da bulunduğu, Ulus 29 mutfak ekibinden yaklaşık yüz kişilik bir grup hazırlıklar için şimdiden Ayvalık'a gitmiş bile. 29'un fırıncısı üç gün önceden yakmaya başlamış fırını. Adeta profesyonel bir mutfak kuruluyor 'düğün evinde'.

Davetlilere gelince; Türkiye'nin bütün creme de la creme'i orada olacak anlaşılan... Sabancılar ve Koç'lar neredeyse tam takım bulunacaklarmış Emine'nin bu mutlu gününde. Ömer Dinçkök, özel uçağını Edremit havaalanına indirmek için iznini almış bile. Cem Boyner'in yakın komşusu Suzan Sabancı ise konukları düğüne getirmek için 6 adet zodiac kiralamış. Boyner'lerin avukatı Ahmet Pekin de deniz uçağı ile getirilecekmiş. Tüm TÜSİAD üyeleri de davetliymiş .... Cem Boyner, Cunda Adasındaki bütün butik otelleri misafirleri için kapatmış. Emine hanımın gelinliği ise Beymen tasarım ekibi tarafından özel olarak üretilmiş. Nikah Perşembe günü Cunda adasında olacakmış. Bizim Gargamel'in hazırlandığı plaj partisi de o gün olmalı. Teknelerle adaya gelecek olan konuklar o gece adada kalıp Cuma günü Ayvalık'a geçecekler ve Cem Boyner'in evindeki düğüne katılacaklar.

MÖNÜDE KARİDES DE VAR LAHMACUN DA

Yaklaşık 600 konuğun katılacağı düğünün menüsüne gelince...Aslında düğünün ikram listesi o kadar uzun ki hepsini yazmaya kalksak gazetenin sayfaları yetmez. Onun için bir seçmece sunalım sizlere. Saat 18'deki kokteylden sonra yemek öncesi mantarlı tart, sosis ve deniz kestanesi sunulacakmış konuklara (Gargamel 'ya deniz kestanesinin üzerine basarsam' diye endişeleniyor)

Saat 20.15'de başlayacak yemekte ise Ördek gyoza, taş fırın patlıcanlı keçi peynirli pizza, dry age pirzola, roasted patates, enginarlı linguni, paela, ızgara sebze salatası seçeneklerden bazıları. Dondurma, lokma ve çilekli İtalyan mereng ile tatlı faslı bitiyor ama ikramlar bitmiyor.

Saat 23'de düğün pastasından sonra mideler iki saatlik bir istirahata çekiliyor. Derken efendim gece baskını başlıyor... Saat 01'de pide, lahmacun, köfte, 02'de mantı, 03'de sucuk ve kokoreç var üzerinize afiyet...

Ayrıca deniz ürünlerinden Senegal Gori adasından özel olarak getirilen Tiger karides, baby kalamar, pembe ahtapot ikram edilecekmiş. İstinye Park'taki Balıkevi'nden getirilecek balıkları ise Ayvalık Balıkçısı meşhur Yörük Mehmet evde hazırlayacakmış. Bu kadar 'mış' ' muş' tan sonra onlar ermiş muradına biz çıkalım kerevite deyip noktayı koyalım.

KÜÇÜK BİR NOT

Emine Boyner'in düğününden söz ettik, bir başka düğünden küçük bir not düşüp bu konuyu kapatalım. Geçen hafta sevgili Hande Ataizi'nin kır düğünü hazırlıklarını yazarken 'son anda bir aksilik olmazsa bir taht üzerinde taşınarak gelecek" demiştim. Bir baktım ki ertesi gün Hande kardeş "Ne tahtı canım" filan diyerek yalanlıyor beni. Şimdi kendisine küçük bir hatırlatma yapmanın tam zamanıdır. Haberin çıktığı sabah 'Keşke yazmasaydın, işin sürprizi kaçtı' diye telefonuma mesaj atan sen değil miydin Hande kız?