Euro
15.2559
-0.40%
Dolar
13.4301
-0.73%
Altın
795.7230
0.79%
Borsa
2,042.08
3.14%
Bitcoin
567.483
-0.65%
1ºC
İstanbul
Çok bulutlu 1 C

  Deniz Akkaya Ebru Şallı'yı hedef aldı

  'Pilates elçisi' Ebru Şallı Tan'ı eleştirenler kervanına Deniz Akkaya da katıldı.
  • 14.08.2012 - 17:23
  Deniz Akkaya Ebru Şallı'yı hedef aldı

  Deniz Akkaya Ebru Şallı yı hedef aldı #1

  Türkiye'de 'pilates' denilince akla gelen ilk isim olan Ebru Şallı Tan, yine eleştiri oklarının hedefindeydi. Şallı'ya gönderme yapan son isim ise Deniz Akkaya oldu. Akkaya, daha önce de Gizem Özdilli ve Prof. Dr. Erkan Topuz'un topa tuttuğu Ebru Şallı Tan'ı hedef aldı. Deniz Akkaya, pilates sporuyla ilgili şunları söyledi:

  'HER ŞEYİN BİLİNÇSİZİ ZARAR'

  "Bilinçsiz yapılan her şey gibi pilates de sağlığa zararlı. Fizyoterapistler, ekranlarda pilates yaptıran kişiler sayesinde daha çok iş yapıyor. Hangi fizyoterapistle konuşsam; bilinçsiz yapılan spor yüzünden sakatlıkların arttığını söylüyor." Cimnastik Federasyonu yetkilileri ve pilates eğitmenleri tarafından topa tutulan Ebru Şallı Tan, geçtiğimiz yıl kursa giderek eğitmenlik sertifikası sahibi olmuştu.

  UZMANLAR NE DİYOR?

  İstanbul Ortopedi Merkezi Başhekimi Op. Dr. İsmail Yılmaz; "Pilatesi yanlış yapan, acile yarı felçli geliyor. Bu spora başlamadan mutlaka bir uzmana danışılmalı" dedi.

  Bireysel spor koçu ve beden eğitimi uzmanı Ayşegül Şahin, "Bu spora televizyon karşısında başlamak zararlıdır. Başta, mutlaka yanınızda bir eğitmen olmalı" dedi.

  Takvim


  Görüş Bildir