Euro
15.0882
-0.94%
Dolar
13.5192
-0.96%
Altın
777.5830
-1.33%
Borsa
1983
-0.73%
Bitcoin
513.353
1.77%
6ºC
İstanbul
Çok bulutlu 6 C

  Ebru Akel: Özer benim prensim

  'Krem' isimli dizide rol alacak olan Ebru Akel, şu sıralar tatlı bir heyecan yaşıyor.
  • 29.08.2012 - 16:33
  Ebru Akel: Özer benim prensim

  Ebru Akel: Özer benim prensim #1

  Televizyon ekranlarının başarılı yüzlerinden Ebru Akel, 30 Ağustos'ta Les Ottomans Hotel'de hayatını işadamı Özer Sancak'la birleştirmeye hazırlanıyor. Akel; hem evlilik heyecanını, hem de atv ekranlarında başlayan yeni dizisi 'Krem'i Şamdan Plus dergisinden Deran Özer'e anlattı...

  'Krem' nasılbir dizi?
  Sony Pictures tarafından hayata geçirilmiş ve Türkiye'ye adapte edilmiş bir dizi. 'Krem'i izlerken birçok duyguyu aynı anda yaşayabilecek izleyiciler. Günümüz şekilciliğine vurgu yapan, tüm karakterlerin hikayelerinin ayrı ayrı çarpıcı olduğuna inandığım bir proje. Romantik, komik ve fantastik bir dizi.

  GÖZÜKARA BİR TİP

  Dizide oynadığınız karakter nasıl biri?
  Benim oynadığım 'Sanem Karasu', ülkenin en ünlü yıldızı. Hırslı, kuvvetli, renkli, yalnız, endişeli, aynı zamanda korkusuz bir karakter. Bizim sektörün perde arkasını benim oynadığım karakter çok güzel anlatıyor.

  'Sanem' karakteriyle aranızda benzerlik gösteren yönler var mı?
  'Sanem', benden daha korkusuz ve fütursuz bir kız. Ben onun kadar cesur değilim, onun kadar kaprisli de değilim açıkçası. 'Sanem'in hayatında çok fazla başkaldırış var, bulunduğu konum, onun için hayatta her şeyden daha önemli. Bu yüzden de gözükara bir tip.

  Ablanız yönetmen Deniz Akel ile hiç film projeniz oldu mu? Cohen Kardeşler gibi mi?
  Biz de Akel kardeşler olarak yer alırmışız... Doğru, sinema dünyasında çok sayıda başarılı kardeş var. Niye olmasın? Sonuçta ablam gözüne çok güvendiğim bir yönetmen. Bir film çektiği zaman çok başarılı bir iş yapacağına inanıyorum. Deniz'in hayata geçirmek istediği bir işin içerisinde kendime yer bulursam, zaten kaçırmam.

  STRESLİ AMA MUTLUYUM

  Yeni sezonda dizinin dışında başka projeleriniz var mı?
  Biliyorsunuz, dizi çekimleri başka projelere zaman bırakmayan bir süreç. Geçen seneki tiyatro oyunum 'Yalan İçinde Yalan'dan sonra bu sezon da tiyatro sahnesinde olmaya söz verdim kendime. Bir de evleniyorum işte...

  Sizin için yeni bir hayat başlıyor demek ki; bugünlerde neler hissediyorsunuz?
  İki elimde iki telefon, az uyuyarak, biraz stresli ama mutluyum. Bilmediğim bir heyecan, bilmediğim bir yolun tatlı duygularını yaşıyorum. Bir yandan da merak ediyorum; yeni tanıştığım bu merak duygusu güzelmiş. Özer Sancak ile birlikte çıktığımız bu yolda iyi şeyler hayal ediyoruz. Şu an için ayaklarım biraz bulutların üzerinde; hem heyecandan, hem koşuşturmadan.

  Setiniz de devam ediyor, düğün hazırlıklarıyla kendiniz ilgilenebildiniz mi?
  Tabii ki. Tüm aile bireyleri çok yardımcı oldu; kardeşlerim ve hayatımdaki en büyük şanslarımdan biri olan Tuvana Büyükçınar sağolsunlar... Tuvana, ilk öğrendiği andan itibaren havalara zıplayıp her şeyi kafasında kurmuştu bile. Ailenin ve dostların önemi böyle günlerde daha iyi anlaşılıyor.

  Hayallerinizdeki gibi bir düğün olacak mı?
  Arzu ettiğim tek şey; gerçekten sevdiğim insanlarla bir arada olup bu mutlu geceyi paylaşmaktı. Zaten önemli bir karar verdik, bu yeteri kadar mutluluk verici bir durum; bence üzerine fazla bir şey eklemeye gerek yok. İkimiz de son derece ayağı yere basan, sakin ve sade insanlarız. Ailelerimizle de birlikte konuşup karar verdik neler yapacağımıza; o yüzden her şey istediğimiz gibi oldu.

  EKİBİM HİÇ DEĞİŞMEZ

  Güzellik için ritüelleriniz var mı?
  İki ayda bir cilt bakımımı yaptırırım. Klasik bir tipim, uzun yıllar alışkanlığım olan insanlarla çalışmayı severim. Yıllardır gittiğim bir güzellik merkezinde aynı kişiye yaptırırım cilt bakımımı. Alışkanlıklarımdan kopmayı sevmem. Aynı spor hocasıyla çalışmayı severim, beni tanıyan insanlar olur çevremde. Sağlam ve bildiğiniz bir ekiple yürümenin başarıyı getirdiğine inanırım. Bilmediğim sularda yüzmekten hoşlanmam.

  Moda konusunda da belli kalıplarınız var mı?
  Moda konusunda karmaşık bir zevkim var. Beğendiğim bir şey varsa, markası veya tasarımcısı önemli değildir. Giydiğim şeyin benimle bütünleşmesi gerekir. 'Mış' gibi duran şeyleri sevmem.

  ÖZER BENİM PRENSİM

  Özer Bey'i nasıl tarif edersiniz?
  Biz birbirimize çok benziyoruz. Özer, benim prensim.

  Şu an belki çok erken ama çocuk düşünüyor musunuz?
  Böyle güzel bir adım attıktan sonra tabii ki düşünürüz ama daha zamanı var. Hayatta hiçbir şeyin çok planlı olacağını düşünmediğim gibi çocuk yapmaya karar vermenin de çok planlı olacağını düşünmüyorum. Kısmet, kader bize gösterecek.

  Sabah


  Görüş Bildir