Euro
15.5558
0.13%
Dolar
13.7782
0.43%
Altın
790.74
0.53%
Borsa
1.915
0.24%
Bitcoin
719.786
-1.74%
12ºC
İstanbul
Güneşli 12 C

  Eda Ece: Herkesi insan olmaya davet ediyorum

  Ünlü oyuncu Eda Ece, dizi setlerinin hala devam etmesine isyan etti.
  • Haber Merkezi
  • 17.03.2020 - 08:30
  • Güncelleme : 17.03.2020 - 08:30
  Eda Ece: Herkesi insan olmaya davet ediyorum

  Yasak Elma dizisinde 'Yıldız' karakterine hayat veren oyuncu Eda Ece, koronavirüs sonrası alınan önlemler devam ederken setlerin devam etmesine dair bir paylaşım yaptı.

  Dizi setleri hariç Türkiye'de her yerin kapatılmasına tepki gösteren Ece, sosyal medya hesabından şunları yazdı:

  "5 AYLIK HALİT CAN'A YAZIK"

  "En yakın temasta olduğum partnerim, 5 aylık Halit Can'ım başta olmak üzere tüm çalışma arkadaşlarımı korumak da görevlerimden biridir! işimi, seti çok seviyorum. Bunu beni tanıyan herkes bilir.

  Eda Ece: Herkesi insan olmaya davet ediyorum #1

  "150 KİŞİ YAN YANA"

  İzleyen herkes işimi sevdiğimi anlar, bu nedenle başarılı olabildim zaten. Ses çıkardığım her şey insan hakları çerçevesine aykırı şeyler ile ilgili, işimi sevmem insan gibi çalışamayacağım anlamına gelmemeli, uzun saatler de buna dahil. Konu şu an çok daha ciddi, konu sağlık, diğer ülkelerin hali ortada. 'Gezen virüs değil,sizsiniz' diyorlar, evde oturma çağrısı, evden çalışma çağrıları yapılıyor. Bizim mesleğimizin çalışma koşullarında bu mümkün değil, 150 kişi ekip yan yana, temas halinde, gerçek mekanlarda, insanların evlerinde, sokakta, kiralanan arabalarda, kafelerde geçiyor istanbulun 2-3 yerini aynı gün gezerek çalışıyoruz.

  "ÜCRETLİ İZİN VERİLSİN"

  Hijyeni sağlamak hayli zor. Bizim işi lüks sanan, çok rahat koşullarlayız sananlar, işin iç yüzünü, set hayatını hiç bilmiyor demektir. Oyunculara ayrıcalık tanındığı filan yok, ama yine de bizden de ağır çalışan ekip arkadaşlarımı korumak benim görevimdir. 150 kişi, farklı görevdeki çalışma arkadaşlarımızla, biz de kendi şartlarımız da kendimizi korumaya çalışıyoruz. Bundan doğal ne olabilir? Diziler 2 hafta tekrar yayın yapsa, hayati bir durum olmaz. En kritik önümüzdeki 2-3 hafta diyorlarsa, bizim de korunma hakkımız var. Kaldı ki keşke oyuncular hariç, ücretli izin verilse tüm ekip arkadaşlarımıza.

  "İNSAN OLUN"

  Sağlık sektöründe çalışan ve çalışmaya devam eden herkese, onlara en çok ihtiyacımız olan bugünlerde özverileri için teşekkür ediyoruz. Minnetarız.

  Biz diğer mesleklerdeki vatandaşlar olarak ortada dolanmayarak, taşıyıcı olduğumuzu bilmeden yayılmasına engel olarak yarar sağlayabiliriz. Bu hayatta önce sağlık. Bize saldıran, kötü yorum yapıp, sağlığımızdan endişe duyduğumuz, bilinçli hareket etme çağrısı yaptığımız zamanda bizi değersiz gören, insan görmeyen, sanki siz çalışın biz duralım demişiz gibi yorum yapan herkesi de insan olmaya davet ediyorum.

  Kalabalıkta çalışan herkes tehlikededir. Kendinizi koruyun. Hakkınızı arayın. Bu salgın hepimizin ortak derdidir. Görüşmek üzere."

  Eda Ece: Herkesi insan olmaya davet ediyorum #2

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir