Petrol
113.68
2.30%
Euro
17.4839
0.08%
Dolar
16.286
-0.48%
Altın
971.58
-0.33%
Borsa
2452
0.00%
Bitcoin
479.649
-2.16%
26ºC
İstanbul
Güneşli 26 C
  Elif Sümbül Sert kilo verme sırrını anlattı

  Elif Sümbül Sert kilo verme sırrını anlattı

  Son günlerde verdiği kilolarıyla konuşulan Elif Sümbül Sert Türkiye gazetesine açıklamalarda bulundu.
  • 06.09.2014 - 16:34

  elif

  Çalıkuşu'nda canlandırdığı 'Sütlü Nuriye' karakteriyle adından söz ettiren, son günlerde de verdiği kilolarıyla konuşulan Elif Sümbül Sert Türkiye gazetesine açıklamalarda bulundu.

  "MESELE NE YEDİĞİN DEĞİL NE YAKTIĞIN"

  Kilo vermesiyle ilgili haberlerde yaptığı direk dansının öne çıkarıldığını söyleyen Elif Sümbül Sert, her şeyin sadece dansla gerçekleşmediğini anlattı. Yaşadıklarıyla birlikte kilo verme sürecinin başladığını anlatan Sert, "Mesele ne yediğin değil ne yaktığın" dedi. 
  Elif Sümbül Sert'in ropörtajının satır başları;

  "SAĞLIKLIYIM VE MUTLUYUM"

  33 kilo vermeniz ile gündemdesiniz; bu sizi nasıl etkiledi?
  Gündemde olmamla ilgili çok büyük bir gelişme olmadı. Merak eden insanlar arayıp soruyorlar, her seferinde anlatıyorum bende (gülüyor). Kilo vermiş olmam mesleğim adına güzel bir şey oldu. Ekranlar zaten fazla gösteriyor biliyorsunuz. Bir dönem ara vermiştim bu sebepten dolayı. İkinci doğumumdan dolayı 85 kiloya kadar çıktım. Son zamanlarda sıkıntı çekiyordum biraz ama çok şükür sağlığım yerinde ve mutluyum...

  "FANLARIM FOTOĞRAFLARIMI PAYLAŞIP ÖNCESİ-SONRASI YAPIYOR"

  Tepkiler nasıl geliyor peki?
  En son yer aldığım dizide izleyiciler kilolu olduğumu gördü. Çalıkuşu dizisinde 'Sütlü Nuriye' karakterini canlandırıyordum. O dönem ikinci kızımı emziriyordum ve gıdılı, göbekli bir bayan oyuncu arıyorlardı. Her şeyden vazgeçmişken bir gün telefon çaldı. Yapımcılar, “Çağan Irmak ve Çalıkuşu” deyince ben de dünyaları yakarım ve bu dizide yer alırım dedim (gülüyor). Aslında kendi görüntümden rahatsız değildim, hayatımda başka uğraşlarım vardı. İlk hamileliğimde de kilo almıştım ama kısa sürede vermiştim. Zayıflama sürecini ekranlarda seyircinin gözü önünde yaşayıp akabinde proje bittikten sonra yeni bir dizi ile bambaşka bir formda dönünce insanlar tabii ki çok şaşırıyorlar (Yeni başlayan “Kadim Dostum” dizisini kast ediyor). Hatta inanamıyorlar. Fanlarım fotoğraflarımı paylaşıp öncesi ve sonrası yapıyorlar (gülüyor). Ben de gösteriyorum bazen insanlara ve “Hadi canım! Bu sen olamazsın!” gibi tepkiler gösteriyorlar.

  "STRESLE BERABER KİLO BİRDEN KAÇTI"

  Nasıl ve ne kadar sürede kurtuldunuz kilolarınızdan?
  İnsanlar özel bir diyet, özel bir spor yaptığımı zannediyorlar ama hayır. Normal süreçte gerçekleşen bir olay bu... Evliliğim bitti ve çocuklarımla birlikte yeni bir hayat kurmaya başladım. İstanbul'da bu sektörde bunlar zor işler. O stresle başladı aslında her şey... Kilo birden kaçtı. (gülüyor) Akabinde plates bilgim var, düzensiz beslenme diyeyim bir de ama hamur işi yiyerek değil. Çok fazla bitki çayı içiyordum. Metabolizmayı hızlandıracak bitkisel ilaçlar tükettim, aktarlarda bulabileceğiniz… Bir yandan hayatın koşturmacasıyla zayıflamaya başladım. Bir yıllık süreçte... Ağustosta başladım Çalıkuşu dizisine. Hayatımın değişimi o dönemde başlıyor. Son 3 ayda birden bire gitti. Karakterin devamlılığı gereği kilo vermem yasaktı. Bana, kilolu olduğum için beni kadroya dâhil ettiklerini söylüyorlardı. Son 3 ayda dansa ilgim arttı ve eğitim almaya başladım. Aldığım dersler çok efor gerektiriyordu. İlk günler kamyon çarpmışa dönüyordum. O süreçte birden ivme kazandı ve hızla zayıflamaya başladım. Sette her hafta benim kıyafetlerim daraltılıyordu ve kostüm ekibi 'Yine mi Elif!' diye kızıyordu.

  "KIZLARIM KİLO AL YİNE DİYOR"

  Kızlarınızın tepkisi nasıl oldu?
  Onlar sevmiyorlar (gülüyor). Daha geçenlerde büyük kızım Tutku, “Anne ya burada göbiş vardı ben yatıyordum, kilo al yine” diyor (gülüyor). Arkadaşlarım da pek alışamadılar yeni halime ve bir kaç kişi hariç 'eski haline dön' diyor. Ama şöyle de bir şey var basında yer alan kilolu fotoğraflarım kostümden ve oyunculuğumdan kaynaklanıyor.

  "YAŞADIKLARIMLA BİRLİKTE GELİŞTİ HER ŞEY"

  Anne adaylarına ne önerirsiniz?
  İşte beklediğim soru bu (gülüyor). Geçenlerde bir sağlık programına katıldım. Doktorlar ile bu konuları konuştuk ve dedim ki; 'Şimdi kızacaksınız bana ama hayatta her şey sizin yazdığınız kitaplardaki gibi olmuyor.' Ben inanmıyorum çünkü herkesin yaşam kalitesi farklı. Buradan uzmanlara da karışmak haddim değil ama, her şeyin beyinde başlayıp beyinde bittiğini ve hayat enerjini artırmakla, birçok şeyin başarılabileceğine inanıyorum. Gündemde olduğum şu sıralar bayanlardan bana mailler yağıyor, 'Aman biz de aynı durumdayız, neler tavsiye edersiniz, nasıl zayıfladınız' gibi gibi... Ana haber bültenlerine çıktım ve oradaki röportajımda yaptığım dans ön plana çıktı özellikle onu sordular ama öyle bir şey yok. Sadece dans değil. Benim yaşadıklarımla birlikte gelişti her şey.  Mesele ne yediğin değil ne yaktığın önemli, hareketinizi artırın, kendinizi mutlu edecek şeylere yönelin. Ha tabi bazı şeylere dikkat etmek gerekir; dengeli beslenmek, daha fazla hareket etmek, bol bitki çayı ve bol su ile metabolizmanızı hızlandırmak...  Bu aralar 52-55 kiloda gidip geliyorum ve annem, 'Dikkat et kızım yeniden kilo almayasın' diyor. Ben de kendimi kaptırıyorum biraz yemeğe ama sonra bütün gün çocukların peşinden koşturuyorum.

  "DÜNYAMIN MERKEZİ ÇOCUKLARIM"

  Yoğun döneminizde kızlarınıza zaman ayırabiliyor musunuz?İşimden kalan her saniyemi onlara ayırıyorum. Benim gece hayatım yok.  Çok nadir bazen eski arkadaşlarımı görmeye gidiyorum onun dışında kendime ayırabileceğim zamanı onların yanında oluyorum ve bundan da çok büyük zevk alıyorum. Benim bir tarafım anne ve onlar dünyamın merkezi.

  Elif Sümbül Sert 33 kilo verdi

  Elif Sümbül Sert kilo verme sırrını anlattı #2


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir