Gülşen'in konseri kaymakamlık tarafından iptal edildi
ensonhaber.com

Son dönemlerin en çok konuşulan şarkıcılarından Gülşen, yine gündemde...

46 yaşındaki sanatçı, cesur kıyafetleri ve sahnede sergilediği ilgi çekici hareketlerle bir kesimin tepkisini çekerken, bir kesimin de beğenisini topluyor.

Son olarak  Ereğli'de sahne alan Gülşen'in kıyafeti belediye başkanı tarafından yorumlandı.

Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık 'Hoşuma gitmedi, Gülşen'imizi böyle kapalı görmeye alışık değiliz' diyerek düşüncesini belirtmişti.

Şile konseri iptal edildi

Gündeme bomba gibi düşen son olayda ise Ereğli konseri sonrası Şile'de sahne almaya hazırlanan Gülşen'e üzücü haber geldi.

Konserin düzenleneceği işletmenin, yönetmelik kapsamında ana faaliyet konusunun 'büfe işletmeciliği' olduğu aynı zamanda 'canlı müzik izin belgesi' bulunmadığından dolayı iptal edildi.

Kaymakamlıktan açıklama

Konser organizatörü ise sosyal medya paylaşımıyla konserin gerçekleşmeyeceğini duyururken, Şile Kaymakamlığı konu hakkında açıklama yaptı.

O açıklamada ise şu ifadeler kullanıldı;

Şile Kaymakamlığı'ndan yapılan yazılı açıklamada, "Bazı basın yayın kuruluşları ve sosyal medya hesaplarında yer alan 'Şile’de düzenlenecek konser Kaymakamlık tarafından iptal edildi' şeklindeki asılsız haberler nedeniyle kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi ihtiyacı doğmuştur. İlçemiz Meşrutiyet Mahallesinde faaliyet gösteren bir işletme sahibi tarafından 23 Temmuz 2022 tarihinde canlı müzik konseri düzenlemek için 22 Temmuz 2022 tarihinde Kaymakamlığımıza verilen dilekçeyle izin talebinde bulunulmuştur. Aynı gün yapılan incelemede; konser düzenlemek isteyen işletmenin "İşyeri Açma ve Çalışma Ruhsatlarına İlişkin Yönetmelik" kapsamında ana faaliyet konusunun "Büfe İşletmeciliği" olduğu, "Canlı Müzik İzin Belgesi" bulunmadığı anlaşılmıştır. aşvuru sahibine, eksikliği bulunan hukuki belgelerin tamamlanması halinde gerekli izinlerin verileceği bildirilmiştir. aha önceden verilmiş iznin iptali ve yasaklama gibi bir durum söz konusu değildir" ifadeleri yer aldı.

Gülşen'in konseri kaymakamlık tarafından iptal edildi

Gülşen'in konseri kaymakamlık tarafından iptal edildi