Euro
15.1193
-0.82%
Dolar
13.3620
-0.47%
Altın
789.6910
-0.76%
Borsa
2,014.21
-1.36%
Bitcoin
572.386
1.08%
7ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu 7 C

  Hazar Ergüçlü'ye PKK sorgusu

  Genç oyuncu, geçtiğimiz günlerde İstanbul Çağlayan Adliyesi'nde ifade verdi.
  • 30.10.2017 - 07:02
  Hazar Ergüçlü'ye PKK sorgusu

  Hazar Ergüçlü, PKK belgeselini sosyal medyada yayımlayarak örgüt propagandası yaptığı gerekçesiyle savcı karşısına çıktı.

  Hazar Ergüçlü ye PKK sorgusu #1

  "TAKİPÇİM UYARINCA SİLDİM"

  Geçtiğimiz günlerde İstanbul Çağlayan Adliyesi'ne gelen oyuncu, "Bana sosyal medyadan çok fazla kısa film geliyor. Ben de paylaşıyorum. Söz konusu film bir takipçimden geldi. Açıp bakmadım. Bir takipçimin uyarısı üzerine de sildim." dedi. Savcılık da soruşturmayı takipsizlikle sonuçlandırdı.

  Ünlü oyuncu, savcılığın takipsizlik kararının ardından bir açıklama yaptı: "Sosyal medya hesaplarımı zaman zaman genç ve yetenekli insanları desteklemek amacı ile kullanıyorum. Bundan 2 yıl önce bir takipçimden gelen belgeseli de bu amaçla repost ettim, yaptığım yanlış içeriğine hakim olmadığım bu belgeseli sorgulamadan yayınlamaktı. Sonrasında gelen bir uyarı ile de bu içeriği hemen kaldırdım. İyi niyetle vermek istediğim desteğin bu yönde bir sonuca ulaşmasından büyük üzüntü duyduğumun bilinmesini isterim. Sevgisiz, şefkatsiz hiçbir şeyin içinde varolmadım, olmayacağım. Herhangi bir canlıya zarar veren hiç kimseyi, hiçbir örgütü vs desteklemem söz konusu bile olamaz elbette. Bu, takipsizlik kararıyla savcılık tarafından da onaylanmıştır. Dünyaya sevginin hükmedeceği günlerin umuduyla sadece işimi yapıyorum. Sevgiler."


  Görüş Bildir