Euro
10.1211
-0.39%
Dolar
8.6271
-0.43%
Altın
491.82
0.05%
Borsa
1.386
-0.45%
Bitcoin
352.997
-7.19%
18ºC
İstanbul
Açık 18 C
  Hülya Avşar Mustafa Pehlivanoğlu’nun annesini oynayacak

  Hülya Avşar Mustafa Pehlivanoğlu’nun annesini oynayacak

  Hülya Avşar, askeri darbe döneminde idam edilen ülkücü Mustafa Pehlivanoğlu’nun hayatının anlatıldığı ‘Veda Mektubu-Ankara Yazı’ filminde rol alacak.
  • 03.03.2015 - 11:01

  TRT’nin Türk sinemasının 100. yılı nedeniyle desteklediği 33 sinema filminden biri olan ‘Veda Mektubu-Ankara Yazı’nda, 1980 askeri darbesinde 22 yaşında idam edilen ülkücü Mustafa Pehlivanoğlu’nun hayatı ve idamın ardından ailesinin yaşadığı dram beyazperdeye yansıtılacak.

  Hülya Avşar Mustafa Pehlivanoğlu’nun annesini oynayacak #1

  ANNESİNİ OYNAYACAK

  Filmde merhumun annesi Zeynep Pehlivanoğlu’nu Hülya Avşar canlandıracak.

  Hülya Avşar Mustafa Pehlivanoğlu’nun annesini oynayacak #2

  PEHLİVANOĞLU'NUN AİLESİNE MEKTUBU

  Mustafa Pehlivanoğlu'nun idamından önce annesine ve babasına yazdığı mektup:

  Sevgili anneciğim ve babacığım, sizler beni bu yasa kadar büyüttünüz ve yetiştirdiniz. Benim sizlere karşı islemiş olduğum hataları ve suçlarımı affedin. Hakkınızı helal edin. Ben sizlerin bir evladınız olarak, bugüne kadar Cenab-ı Hakkın ve onun resulünün, yüce peygamberimizin yolundan ayrılmadım. Alın yazımız böyle yazılmış. Kader ne ise onu çekeceğiz. Ben de kardeşim haydar gibi bir an önce allah'ın huzuruna çıkacağım. Eğer benim günahım varsa Cenab-ı Allah'ın huzurunda çekmeye hazırım. Yok, bir yanlışlık sonucu ölümüme karar verenler, idam edenler Allah'tan bulsunlar. sunu hiç bir zaman unutmasınlar ki, Mustafa'lar ölür, allah davası ölmez, milliyetçilik yaşar. Kellemi verdiğim bu yolun zaferi yakindir. Zafer her zaman Allah'a inananlarındır.  Bunun için hiç üzülmeyin. Cenazemin arkasından ağlamayın, günahtır. Sizden ricam ağlamayın. Anne, sizlerle helalleşmek isterdim, fakat olmadı. Hakkım varsa, hepinize helal olsun, siz de helal edin.  Son olarak, abime, yengeme, yiyenime, bacıma selam eder, haklarını helal etmelerini dilerim. Nişanlıma da selam eder, Cenab-ı Allah'ın mutlu bir yuva kurması için ona yardımcı olmasını dilerim.

  Oğlunuz Mustafa

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir