İclal Aydın bir ilke imza attı

İclal Aydın bir ilke imza attı

Kültür ve Turizm Bakanlığı Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğü ve Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası'nın 26 Nisan akşamı Merinos AKKM'de ortaklaşa hazırladıkları geleneksel 23 Nisan konserine konuk sanatçı olarak katılan İclal Aydın, minik seyircilere ve Bursa halkına unutulmaz anlar yaşattı.

MASALI İCLAL AYDIN ANLATTI

Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası, ünlü Rus Besteci S.Prokofiev'in "Peter ve Kurt" isimli Senfonik Masalı'nı seslendirirken, bu Senfonik Masaldaki tüm kahramanları bir çalgı üyesi canlandırdı. Ayrıca, 7'den 70'e herkesin sevgisini kazanmış İclal Aydın'da masalın anlatıcısı olarak dünyada ikinci, Türkiye'de ilk kez, bu muhteşem konserde kadın sanatçı olarak yer aldı.

DÜNYADA İKİNCİ TÜRKİYE'DE İLK KADIN ANLATICI

Ünlü bestecinin senfonik masalını kadın anlatıcı olarak dünyada ilk kez Sharon Stone'dan sonra kendisinin seslendirdiğini dile getiren Aydın, Türkiye'de ise kadın anlatıcı olarak bir ilke imza atmanın gururu ve mutluluğunu yaşadığını belirtti... Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası ile önümüzdeki aylarda yeni projelere imza atmaya hazırlanan Aydın, hayranlarından gördüğü yoğun ilgiden dolayı oldukça memnundu... Özellikle minik seyircilerin çok fazla ilgisini çeken, Bursa Filarmoni Derneği ve AKKM katkılarıyla , 26 Nisan akşamı AKKM Orhangazi Salonu'nda gerçekleşen konsere, Bursa halkı yoğun ilgi gösterdi...