Euro
10.3798
0.02%
Dolar
8.8759
0.06%
Altın
495.75
0.29%
Borsa
1.384
-0.57%
Bitcoin
370.000
-1.94%
17ºC
İstanbul
Çok bulutlu 17 C
  İdo Tatlıses: Sırtımda Kürtçe dövme var

  İdo Tatlıses: Sırtımda Kürtçe dövme var

  Göğsüne 'Türk' dövmesi yaptıran İdo, sırtında Kürtçe 'Ez te hezdıkım' yazdığını söyledi.
  • 06.09.2015 - 16:30

  İbrahim Tatlıses’in oğlu İdo Tatlıses, Instagram hesabından paylaştığı fotoğrafta göğsünde 'Türk' yazan dövmesinin olduğunu göstermişti. İdo, konuyla ilgili Radikal'den Armağan Çağlayan'a konuştu.

  SIRTINDA KÜRTÇE DÖVME

  Küçük Tatlıses, Türk vatandaşı olduğu için Türk yazdırdığını anacak sırtında da Kürtçe bir dövme olduğunu söyledi. İdo, sırtındaki dövmede Kürtçe, 'Ez te hezdıkım' (Seni Seviyorum) yazdığını söyledi.

  İdo Tatlıses: Sırtımda Kürtçe dövme var #1

  Röportajdan bir kısım;

  'Türk' yazdırdın olay oldu. O nedir? Hikâyesi nedir? Neden orada 'Türk' yazıyor?

  Bir nedeni yok. Öyle bir şey için değil. Bir ayrımcılık yapmak için değil. Sonuçta şuan Türkiye’de yaşıyorum. Türk vatandaşıyım. Türk’üm, o yüzden Türk yazdırdım. Çok konu oldu. Sırtımda da 'Ez te hezdıkım' yazıyor mesela. Kürtçe 'Seni seviyorum' yazıyor. Ona da mı takmak lazım? Biz halk olarak birazcık bir şeyleri irdelemeyi seviyor muyuz artık pek bilmiyorum. Bir şey olsun diye yaptırmamıştım.

  TÜRKİYE ÇOK UZUN DURUYORDU TÜRK YAZDIRDI

  Şunu merak ediyorum, Türk yazdırmak insanın aklına nasıl gelir? Dövme yaptıracaksın Türk yazdırıyorsun. Sen gidip dövmeci buluyorsun, "Türk yazalım" mı diyor? Ben Türk yazdırmaya geldim mi diyorsun?

  Yok, burama bir dövme yaptıracaktım. Baktım, baktım ne olabilir? O anda kimliğim geldi. Sinan Abi kimliğimi getirdi. Dedim "Türk yazalım". Önce "Türkiye yazalım" dedim. Ama çok uzun kalıyordu. Milli takım forması gibi olmaz öyle. Türk güzel durdu bence burada. Tam göğsümde işte.

  Sırtında da Kürtçe "Seni seviyorum" mu yazıyor? Keşke bu kadar polemik olunca dönüp bir de arkadan resmini koysaydın.

  Başka şeyler de var sırtımda, o yüzden olmazdı. Biraz zor olabilirdi. Çok isterim ama diğerlerini kapatmak lazım. Çok dövmem var ya.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir