İşte Sibel Can'ın peşinde olduğu diyet listesi

İşte Sibel Can'ın peşinde olduğu diyet listesi

Can'ın ulaşamadığı diyet listesini Emre nihayet açıkladı: "Ara öğün yok, kahvaltıda somon yedim".

Yakın çevresine yıllardır kilo veremediğinden şikayet eden Orhan Gencebay'ın hayat arkadaşı Sevim Emre diyetisyenlerden çare bulamayınca kendine göre bir menü hazırladı. Bu sayede iki ayda 12 kilo veren Emre, Sibel Can'ın yakın takibine girdi.

"Bende o diyet listesini istiyorum" diyen Sibel Can'ın ulaşamadığı zayıflama programına ulaştık. Sevim Emre "İnsanlar diyetisyenlere itibar etmesin, işin sırrı metabolizmayı çalıştırmakta" dedi.

Emre listenin detaylarını şöyle verdi: Sabahları somon füme yedim. Ama bence önemli olan metabolizmamın hızlanması için sabah ve akşam, bazen denizde bazende havuzda 2'şer saat yüzdüm. Bol bol da yürüyüş yaptım."

UYARIYORUM: VAZGEÇSİN!

Türk Diyabet Cemiyeti Başkanı Prof. Dr. Nazif Bağrıaçık, Sevim Emre'nin yaptığı katı diyeti eleştirdi. Bağrıaçık, "O yaştaki birinin bu şekilde beslenmesi yanlıştır. Kilo verebilir ama ileride aniden ciltte, saçlarda vitamin eksiklikleri ortaya çıkacak. Ayrıca günde 4 saat yüzmek de çok zararlı. Bir buçuk saat ideal. Aksi halde aniden kalp veya solunum yetersizliği sorunu ortaya çıkar. 45 yıllık bir uzman olarak uyarıyorum; Emre vazgeçsin!" dedi.

İŞTE O LİSTE

Sabah uyanır uyanmaz bir veya iki bardak ılık su, ara öğün hiç yok.

SABAH: Somon füme, dereotu, yumurtanın beyazı ve domates ile yapılan omlet, şekersiz çay.

ÖĞLEN: Aç karnına sade yoğurt meyve (kivi, ananas, karpuz)

AKŞAM: Balık veya tavuk ile salata. Kesinlikle kırmızı et yenmiyor.

(Bugün)