Euro
15.4477
0.13%
Dolar
13.5259
0.05%
Altın
791.8200
0.27%
Borsa
2,099.65
1.29%
Bitcoin
581.202
-0.54%
6ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 6 C

  İvana Sert: Modanın otoritesiyim

  Ekranların ünlü modacısı İvana Sert, samimi açıklamalarda bulundu.
  • 26.11.2014 - 09:52
  İvana Sert: Modanın otoritesiyim

  Ivana Sert

  Ünlü ikoncan İvana Sert, başrolünde yer aldığı ilk sinema filmi ‘Yapışık Kardeşler’le çok yakında beyaz perdede boy gösterecek. İlk profesyonel oyunculuk deneyiminin heyecanını yaşayan Sert, Hafta Sonu dergisi için fenomen haline gelen ‘Bu Tarz Benim’ yarışmasını ve modaya bakışını da anlattı.

  İvana Sert'in açıklamalarından satır başları...

  ‘Yapışık Kardeşler’ ilk profesyonel oyunculuk denemeniz. Neler hissediyorsunuz?

  Bir film çektik ve bu gerçekten bambaşka bir şeydi. Çekimler toplamda 20 gün sürdü. ‘Yapışık Kardeşler’ güzel bir film oldu. Kahkaha dolu bir komedi filmi. Senaryoyu ilk elime alıp okuduğumda çok güldüm ve inandım.

  "BEN AİLE KADINIYIM"

  Canlandırdığınız karakterle benzer yönleriniz var mı?

  Bu kadın başka bir şey, İvana Sert değil. Ben daha aile kadınıyım. Ateş’le evde vakit geçireyim, mutlu oluyorum. ‘Yahşi Cazibe’ benden daha farklı.

  "BEN MODA OTORİTESİYİM"

  Moda üzerine kitap yazdınız; giydikleriniz, takıp takıştırdıklarınız olay oluyor. Sizin için artık Türkiye’nin moda otoritesi denilebilir mi?

  İşimi seviyorum. Modaya sekiz yılımı verdim ve modadan anlayan bir insan olduğumu düşünüyorum. Dolayısıyla benim için bir moda otoritesi diyebiliriz. Ama bunu da böyle kendim söylemek istemiyorum çünkü moda büyük bir sektör. Hiç kimseye saygısızlık yapmak istemiyorum. Şu an iş olarak modayla yatıp modayla kalkıyorum.

  "ŞARKICILIK BANA GÖRE DEĞİL"

  Yarışma programınızda şovlarınız da çok beğeniliyor. İleride albüm yapma gibi bir fikriniz var mı?

  Şarkıcı olmayı düşünmüyorum. Aslında müzik okuluna gittim ama yine de albüm yapmayacağım. Çünkü bir insanın her şeyi yapmaya kalkışması güzel değil. Bence hayatta bir şeye konsantre olmak lazım. Çok fazla dağılırsanız, olmaz. Çok evcimen bir karakterim var. Bana göre değil şarkıcılık.

  "PROGRAMDA HER ŞEY DOĞAÇLAMA"

  ‘Bu Tarz Benim’ de reytingleri yüksek bir program. Sizce seyirci bu programın hangi yönünü sevdi?

  Programda her şey doğal ve doğaçlama. Tabii ki jürinin de etkisi çok büyük ama her şey bir bütün olarak güzel. Heyecan bitmiyor. Halbuki kızlar şunu bilmiyor; hangi elbiseyi giyersen giy, eğer sen onu tavrınla, karakterinle, duruşunla taşıyamıyorsan şık değilsin.

  DEMET AKALIN KOKOŞ

  Sizden, işinde top noktada bulunan üç tane ismin giyim tarzını yorumlamanızı istesek...

  Demet Akalın, Beren Saat, Burcu Esmersoy...

  Demet Akalın, kendi mesleğine göre ve şıkır şıkır giyiniyor. Kokoş olmayı seviyor. Benim tarzım değil ama kendisi güzel taşıyor. Giydiğinin içini dolduruyor.

  BEREN SAAT’iN TARZI FiYASKO

  Beren Saat, bazen çok iyi giyiniyor, bazen de tam bir fiyasko! Küçük hanım tarzı var. Bazen uyumsuz görünüyor ve yanlış kombin yapıyor ama kendi çok güzel, gülen bir yüzü var.

  BURCU ESMERSOY HER ZAMAN ŞIK

  Burcu Esmersoy’u beğeniyorum. Her zaman tarz ve şık giyiniyor.


  Görüş Bildir