Euro
15.2551
-0.41%
Dolar
13.4299
-0.74%
Altın
795.5860
0.78%
Borsa
2,042.08
3.14%
Bitcoin
567.040
-0.49%
1ºC
İstanbul
Çok bulutlu 1 C

  Müşfik Kenter'in durumu ağır

  Türk tiyatrosunun duayen ismi Müşfik Kenter ciğerlerindeki enfeksiyon nedeniyle hastanede.
  • 15.08.2012 - 12:08
  Müşfik Kenter'in durumu ağır

  Müşfik Kenter in durumu ağır #1

  Bay Samanyolu lakaplı Berkant'tan sonra Türk tiyatrosunun duayen ismi Müşfik Kenter'in de aynı hastalık nedeniyle hastaneye yattığı ortaya çıktı. Her yıl yaz aylarını Datça'daki yazlığında geçiren 80 yaşındaki Kenter'in, bu kez ciğerlerindeki enfeksiyon nedeniyle İstanbul'da kaldığı ve 7 gün önce Florence Nightingale Hastanesi'ne yattığı öğrenildi. Öğrencilerinin önceki gece yoğun bakımda olduğunu twitter'dan duyurdukları Kenter'in sağlık durumunun ciddiyetini koruduğu açıklandı.

  HASTANE AÇIKLAMA YAPTI

  Konuyla ilgili dün sabah hastaneden yapılan açıklamada, "Müşfik Kenter, akciğer kanseri ve buna bağlı gelişen akciğer enfeksiyonu nedeniyle 7 Ağustos'ta Şişli Florence Nightingale Hastanesi Yoğun Bakım Servisi'nde tedavi altına alınmıştır. Tedavisi Prof. Dr.Günseli Kılınç tarafından takip edilmektedir. Durumu ciddiyetini korumaktadır" cümlelerine yer verildi.

  OĞLUNA ÇOK ÜZÜLDÜ

  Kenter Tiyatrosu'ndan yapılan açıklamada da enfeksiyon riski nedeniyle Müşfik Kenter'in yanına ziyaretçi kabul edilmediği belirtildi.
  Yaptığı bütün röportajlarda yaşadıkları aşkı "Hiçbirbirimizin elini, yüreğimizi bırakmadık. Müşfik günde birkaç kere beni sevdiğini söyler" sözleriyle ifade eden eşi Kadriye Kenter, usta oyuncuyu bir an olsun hastanede yalnız bırakmıyor.
  Yakın çevresi Kenter'i çok dönemde en çok Mehlika Kenter'den olan engelli oğlu Mahmut Kenter'in 46 yaşında vefat etmesinin üzdüğünü anlattı. Kadriye Kenter'in kendi öz oğlu gibi baktığı Mahmut Kenter'in yıllarca hastalığına teşhis konulamamış ve sonunda 5 yaşında anneden gelen genlerden kaynaklanan bir hastalığa yakalandığı tespit edilmişti.


  Görüş Bildir