Oktay Kaynarca'ya eşe şiddet cezası verildi

Oktay Kaynarca'ya eşe şiddet cezası verildi

Ünlü oyuncu Oktay Kaynarca, 1 Temmuz 2012 tarihinde muhteşem bir düğünle dünya evine girdiği reklamcı eşi Melek Angun ile evlilikleri birinci yılını doldurmadan karakolluk olmuştu.

"SENİ ÖLDÜRECEĞİM..."

Melek Angun, 15 Mayıs'ta karakola yaptığı başvuruda bir süredir ayrı yaşadığı eşinin işyerine gelip, yumruk attığını, saçını çekip tartakladığını ve boğazını sıkarak "Seni öldüreceğim, boynunu kıracağım" tehdit ettiğini kaydetmişti. Angun, eşi hakkında 6284 sayılı Ailenin Korunması ve Kadına Karşı Şiddetin Önlenmesine Dair Kanun kapsamında 3 aylık uzaklaştırma kararı aldırırken iki hafta sonra ikilinin cephesinden uzlaşma haberi gelmiş ve anlaşmalı olarak boşanmışlardı.

Oktay Kaynarca'ya eşe şiddet cezası verildi

6 YILA KADAR HAPSİ İSTENDİ

Savcılık tarafından yürütülen soruşturma sonucunda Kaynarca'nın 'kasten basit yaralama' 'hakaret' ve 'tehdit' suçlarından 1 yıl 4 aydan 6 yıla kadar hapsi istendi. Angun, İstanbul 8. Sulh Ceza Mahkemesi'nde geçtiğimiz Aralık ayında yapılan duruşmada yaşadığı kızgınlık ve duygusallıkla şikayetçi olduğunu ancak sonra barışıp anlaşmalı olarak boşandıklarını belirtti.

EŞE KARŞI ŞİDDETTEN CEZA ALDI

Davanın karar duruşması ise dün yapıldı. Avukatı Ramazan Bulut ile birlikte duruşmada bulunan Kaynarca, ifadesinde "Böyle bir şey olmadı. Şikayetçinin anlattığı gibi olay sonrası yaşadığı hezeyanla bu iddialarda bulunmuştur. Kendimi savunma amacıyla engellemeye çalıştım, çünkü kontrol edilemez haldeydi." dedi. Mahkeme yargılama sonucunda hakaret suçundan şikayetten vazgeçildiniz için düşme, tehdit suçundan beraat, eşe karşı kasten yaralama suçundan 3 bin TL para cezasına çarptırdı.

ESKİ CEZALARINI DA ÇEKECEK

Mahkeme ayrıca ünlü oyuncunun 4 yıl önce Beykoz Sulh Ceza Mahkemesi tarafından 'kasten yaralama' suçundan verilen cezayla ilgili hükmün açıklanmasının geri bırakıldığını hatırlatarak ihbarda bulunulmasına karar verdi. Ünlü oyuncu 2006 yılında Beykoz Anadolu Kavağı'nda yemek yerken görüntülendiği gerekçesiyle 4 magazin muhabirini dövdüğü iddiasıyla sanık olmuş, 2010 yılında sonuçlanan davada bin 800 TL adli para cezasına çarptırılmıştı. 5 yıllık denetimli serbestlik süresine uymadığı için her iki cezayı da çekecek olan Kaynarca'nın temyiz hakkı bulunuyor.

Oktay Kaynarca'ya eşe şiddet cezası verildi