Petrol
113.98
0.16%
Euro
17.361
-1.09%
Dolar
16.605
-0.46%
Altın
970.51
-0.57%
Borsa
2402
-3.55%
Bitcoin
337.141
-2.99%
27ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 27 C
  Pelin Batu: Namaz kılmam oruç tutmam

  Pelin Batu: Namaz kılmam oruç tutmam

  Bir televizyon programında ateist olduğu açıklayan Pelin Batu, samimi açıklamalar..
  • 18.07.2015 - 12:12

  Şair, yazar, oyuncu, programcı Pelin Batu, Zaman gazetesine röportaj verdi. Namaz kılmam, oruç tutmam diyen Batu, "Ama yapan insanlara saygı gösteriyorum." diyor.

  Pelin Batu: Namaz kılmam oruç tutmam #1

  Pelin Batu, röportajından ara başlıklar...

  "İNANMADIĞIM  BİR ŞEYİ YAPMAM"

  - Dinler tarihini merak etmiş, okumuş biri olarak, bu tür ritüellerin çok önemli olduğunu düşünüyorum. Çünkü yüzyıllardır evrilerek bize kadar gelmiş, yani boş değil. Oruç neredeyse her dinde, her toplumda var ve insanın nefsini köreltmesi, kendi limitlerini görmesi, empati kurabilmesi açısından önemli. Dinin belli kurallarının boşu boşuna konulmadığına inanıyorum. Din feylesofu olarak konuşmak haddime değil ama benim konuyu okumam bu yönde. Orucun ve namazın çok önemli olduğunu her zaman düşündüm. Ben kılmıyorum, tutmuyorum çünkü inanmadığım bir şeyi yapmak bana doğru gelmiyor. Samimiyetsizlik de hiç hazzetmediğim bir şey.

  "NAMAZ KILANA ORUÇ TUTANA SAYGI GÖSTERİYORUM"

  Ama yapan insanlara saygı gösteriyorum. Bana göre asıl önemli olan iyi, dürüst insan olmak. Bakara makara deyip bunun üzerinden siyaset yapmanın çok daha ikiyüzlülük olduğunu düşünüyorum. Bu yüzden dindarım diyen pek çok insandan çok daha etik biri olduğumu söyleyebilirim.

  Pelin Batu röportajının tamamı için tıklayın..


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir