Petrol
111.48
2.25%
Euro
17.4789
-0.28%
Dolar
16.7545
0.34%
Altın
974.66
0.49%
Borsa
2444
0.00%
Bitcoin
321.970
-1.21%
21ºC
İstanbul
Güneşli 21 C
  Rus kadınların son fenomeni Adil Karaca Rusya'yı salladı

  Rus kadınların son fenomeni Adil Karaca Rusya'yı salladı

  Adil Karaca, kendi yaptığı besteler ve Rus sanatçılarla yaptığı düetler ile Rusya'da popüler sanatçılar arasına girdi
  • 11.03.2013 - 14:38

  Rus kadınların son fenomeni Adil Karaca Rusya yı salladı #1

  Moskova'da sahneye çıktığı eğlence yerlerinde yoğun bir ilgi ile karşılaşan ve bestelediği parçaları söylerken Türkçe bilmemelerine rağmen çok sayıda genç kızın eşlik ettiği Adil Karaca'nın adı, Türkiye'de hiç duyulmamasına rağmen Rusya'da hızla yayılıyor.

  Rus kadınların son fenomeni Adil Karaca

  Adil Karaca - Kimyam Değişti 2011

  Rus kadınların son fenomeni Adil Karaca Rusya yı salladı #2

  Adil Karaca feat SHUFF - BOMBA HD Klip

  Rus kadınların son fenomeni Adil Karaca Rusya yı salladı #3

  Türkiye'de başarısız geçen şöhret denemelerinden sonra Moskova'ya, arkadaşlarının "Git orada Türk restoranları var, çıkar söylersin. Para kazanırsın" dediği için geldiğini söyleyen Karaca, şöyle konuştu:

  ÇIKTIĞIM RESTORANLARDA UYUDUĞUM OLDU

  "O günlerde biri bana 'bir gün Rus kanallarında kliplerin dönecek, sokakta seni görenler gelip imza isteyecek' dese benimle dalga geçtiğini düşünürdüm. Ama ben sesime çok güveniyordum. Burada çok kötü günler geçirdim, çıktığım restoranlarda uyuduğum günler oldu, ancak yılmadım. Bir gün Rus şarkıcı Sergey Zverev ile yaptığımız 'Kimyam değişti' düeti ve devamında çektiğimiz klip ilgi görünce tanınmaya başladım. Zaten beni dinleyenler benden gelip albümümü nereden bulacağımı soruyorlardı. Ben de Moskova'da albüm çıkarmaya mecbur kaldım ve 'Bomba' adlı albümü yaptım. Sonrasında aynı isimli şarkıya da klip çektik. Bu klip ile birlikte artık daha çok tanınmaya başladım."

  Rus kadınların son fenomeni Adil Karaca Rusya yı salladı #4

  "UÇAKLAR EVİM OLDU"

  Karaca, Rusya şehirleri başta olmak üzere Ukrayna, Azerbaycan, İsrail gibi ülkelere sık konsere çağrıldığını belirterek, şöyle devam etti:

  "İnanın o kadar yoğunum ki artık uçaklarda yatıyorum, evim uçaklar oldu. Belki Türkiye'de çok tanınmış değilim. Ama Türkiye'de çok tanınmış sanatçılardan daha çok işlere gidiyorum. Zaten çoğu buraya geliyor, aynı sahneye çıkıyoruz. O kadar değişik yerlerden konser teklifleri geliyor ki anlatamam. Hatta çok ilginç ilk duyduğumda şaka zannettim, ama Çin'e bile konsere çağırdılar, gittim."

  Rus kadınların son fenomeni Adil Karaca Rusya yı salladı #5

  "TÜRKİYE'DE BİR ŞEYLER YAPMAK İSTİYORUM"

  Rusya'da elde ettiği başarıyı Türkiye'de de sürdürmek isteyen Karaca, "Bu artık kaderin yazısı mı, benim inadım mı diyeyim. Hiç aklımda yokken buraya gelip zoru başardım. Rusya'ya bana bu şansı tanıdığı için çok minnettarım. Ancak kendi ülkemde de bir şeyler yapmak istiyorum. Yakında Türkiye'de 'Ben artık senin değilim' adlı çok güzel bir single çıkarıyorum. İnanıyorum ki buradaki başarıyı Türkiye'de de yakalayacağım" dedi.

  Adil Karaca, bir ay sonra Türkiye'ye giderek "Cazın senin olsun, bana sazınla gel" adlı şarkıya Azerbaycanlı sanatçı Aygün Kazımova ile klip çekeceklerini ekledi.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir