Petrol
83.19
-0.62%
Euro
19.262
0.02%
Dolar
18.6212
-0.03%
Altın
1.043
0.09%
Borsa
4923
0.00%
Bitcoin
308.827
-2.20%
11ºC
İstanbul
Bulutlu 11 C

  Serenay Sarıkaya'nın başı eski ajansıyla dertte

  Serenay Sarıkaya'nın ilk ajansı Antalya'daki Esline'nin sahibi Esra Keskinol, ünlü oyuncu hakkında dava açtı.
  • DHA
  • 30.03.2015 - 06:25
  Serenay Sarıkaya'nın başı eski ajansıyla dertte

  Serenay Sarıkaya nın başı eski ajansıyla dertte #1

  Antalya'da mankenlik yaptığı dönemde sözleşme imzaladığı Esline Ajans'ın sahibi Esra Keskinol, Sarıkaya'ya, ajansı devre dışı bırakarak reklam ve dizi tekliflerini kabul ettiği gerekçesiyle sembolik olarak 3 bin 500 TL'lik tazminat davası açtı. Serenay'ı 2007 yılında annesinin ajansına kayıt yaptırdığını belirten Keskinol, İstanbul'a taşınıp ünlü olduktan sonra sözleşme koşullarına uymadığını ve ajans komisyonlarını ödemediğini ileri sürdü.

  "BEN OLMASAM, SERENAY SARIKAYA DİYE BİRİ OLMAYACAKTI"

  "Ticari bağlantılarımı, tecrübemi ve şahsi imkanlarımı Serenay için seferber ettim" diyen Keskinol, sözlerini şöyle sürdürdü:

  "2007 yılında sözleşmesini annesi ile birlikte imzaladı. O günden sonra bizzat kendim onu yetiştirdim, manken yaptım. Miss Europa Junior Güzellik Yarışması'na katılması için kendi bağlantılarımı devreye soktum. Oradan dereceyle döndü. Esline Ajans sayesinde ismini ve kendisini tanıdılar. Buraya geldiğinde mankenlik nedir bilmiyordu. Güzellik yarışmasına gönderdim, klip, dizi ve reklam filmlerinde oynamasını sağladım. Ben olmasam Serenay Sarıkaya diye birisi olmayacaktı."

  "KOMİSYONLARI ÖDEMEDİ"

  Sarıkaya'nın sözleşme şartlarının hiçbirini yerine getirmediğini öne süren Keskinol şöyle konuştu:

  "Dava, sözleşme şartlarını yerine getirmediği, kendi yaptığı işlerden ajansına ödemesi gereken yüzde 20'lik komisyonları ödemediği için açıldı. 2007 yılında imzalanan sözleşmenin süresi 5 yıldır. Sözleşme bozulmadığı takdirde aynı şartlar ile ikinci 5 yıla devreder. Sözleşmede yazanlar açık ve net ortada. Bu nedenle de kendisine dava açtım. Bu saatten sonra hakkımı mahkemede arayacağım. Burası bir ticarethane. Bana ödemesi gereken komisyonlar var."

  Serenay Sarıkaya'nın halen ajansının sözleşmeli mankeni olduğunu kaydeden Esra Keskinol, avukatı Ayşegül Hanyanoğlu aracılığıyla oyuncuya İstanbul'da Fikri ve Sınai Haklar Hukuk Mahkemesi'nde dava açtığını ve hakkını sonuna kadar arayacağını sözlerine ekledi.


  Görüş Bildir