Survivor Taner askere giderken bile laf soktu

Survivor Taner askere giderken bile laf soktu

Katıldığı Survivor Ünlüler-Gönüllüler yarışmasıyla tanınan Taner Tolga Tarlacı , askere gitti.

Kısa dönem vatani görevini yapmak üzere babası Ahmet Tarlacı ile birlikte Amasya'ya gelen Taner Tolga Tarlacı Amasya 15. Piyade Eğitim Tugay Komutanlığı'na teslim olmadan önce açıklamalarda bulundu.

BEDELLİ ASKERLİĞE KARŞIYIM

Askerliği adam gibi yapmaya çalışacağını belirten Tarlacı, “Bedelli askerliğe karşıyım. Bedelli askerlik yapanlara da karşıyım. Paralı askerlik yapanlara da karşıyım. Erkek adam adam gibi gelir, askerliğini adam gibi yapar ondan sonra toprağına, memleketine geri döner” dedi.

NİHAT DOĞAN ARAYIP DESTEK VERMİŞ

Survivor'dan arkadaşı Nihat Doğan 'ın kendisini telefonla arayıp destek verdiğini ve ziyaretine geleceğini söylediğini anlatan Tarlacı, “Ben şimdiye kadar hiçbir şeyden korkmadım, hiçbir şeyden çekinmedim. Havalarda uçtum, çok delilik yaptım. Ben burada bir Galatasaraylı olarak aslanlar gibi geldim, kartallar gibi dönerim herhalde” diye konuştu.

NÖBET TUTUP VATANIMI KORUYACAĞIM

Nöbet tutup, vatanını koruyacağını vurgulayan Tarlacı, "Biz gelmezsek, o gitmese, bu gitmese kim koruyacak vatanı. Birde onu düşünmek gerekir. Ondan dolayı da ben zaten bedelli, paralı askerliğe karşıyım. Ve kesinlikle paralı askerlik yapanları da ben askerlik yapmıştan saymıyorum. Laflarımı söylediğim insanlar anlamıştır. Adam gibi çıkacaksınız. Benim gibi, adam gibi askerliği yapacaksınız kardeşim. Ne bedelli askerliği, neyden bahsediyorsunuz” şeklinde konuştu.

Şehitlere rahmet, ailelerine de başsağlığı dileyen Taner Tolga Tarlacı , askerliğinin usta birliği bölümünü de Ardahan'da yapacağını öğrendiğini söyledi. Tarlacı, kendisiyle fotoğraf çektirmek isteyenlerle de kendisine mahsus hareketlerle poz verdi