Petrol
111.48
2.25%
Euro
17.4789
-0.28%
Dolar
16.7545
0.34%
Altın
974.66
0.49%
Borsa
2444
0.00%
Bitcoin
323.120
-0.68%
27ºC
İstanbul
Güneşli 27 C

  Tatsyana Tsvikeviç nasıl Müslüman olduğunu anlattı

  Benim İçin Üzülme'nin güzel yıldızı, Polonyalı oyuncu Tatsyana Tsvikeviç, nasıl Müslüman olduğunu anlattı.
  • 23.07.2013 - 14:05
  Tatsyana Tsvikeviç nasıl Müslüman olduğunu anlattı

  Tatsyana Tsvikeviç nasıl Müslüman olduğunu anlattı #1

  Rus Gelin, Elveda Katya filminin Polonyalı oyuncusu Tatsyana Tsvikeviç; bu sezon atv'nin iddialı dizilerinden 'Benim İçin Üzülme'nin kadrosunda yer alıyor. Nil Özer'in haberine göre, hikayesi Mahsun Kırmızıgül'e ait olan Karadeniz dramasında bale öğretmeni Anna'yı canlandıran Tsvikeviç'le dört yıl önce İslamiyeti seçmesini ve ramazan ayının önemini anlattı.

  İşte Star'dan Nil  Ünal'ın röportajı

  - Türkiye'ye ilk geldiğinizde neler hissetmiştiniz?

  Türkiye'yi ilk havadan gördüm, uçaktaydım ve geceydi. Etraf ışıl ışıldı. "Galiba bir masala iniyorum" dedim kendime, hala da öyle düşünüyorum. Çünkü Türkiye muhteşem ve kıyaslanamaz bir ülke.

  - İslamiyeti seçtikten sonra neler değişti sizin için?

  Yeniden doğmuş gibi hissediyorum işin açıkçası. Allah tek sonuçta; Ama bazı şeyleri daha iyi görmeye başladım ve giderek daha huzurlu oldum.

  - İslamiyet'i seçmenizde en çok ne etkili oldu?

  Çok fazla şey. 2-3 senedir yaptığım araştırmalar, Nihat Hatipoğlu'nun programları, sohbet ettiğim insanlar ... Birden bire müslüman olmadım tabii ki. Gittiğim yerlerde ve arkadaşlarımdan bir şeyler öğrenmeye çalıştım, Diyarbakır'a gittiğim zaman oradaki ezan sesinden çok etkilendim. Her yerde ezan sesi duyuyordum ama hiçbir yerde ezan beni bu kadar etkilenmemişti. Sonra kendime, "Tamam sen kendini buldun" dedim. Sonrasında ise gerçeğe ulaşmam gecikmedi ve Müslüman oldum.

  - Ramazan ayının sizin açısından önemi nedir?

  Ramazan ayı her Müslüman için ne kadar önemli ve değerliyse, benim için de o kadar değerli. Her Müslüman için huzur, bereket ve sabır ayı.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir