Euro
10.0572
-0.02%
Dolar
8.5276
0.02%
Altın
480.69
0.04%
Borsa
1.418
-0.42%
Bitcoin
405.386
0.36%
19ºC
İstanbul
Açık 19 C

  Türkan Sultan ve Kadir İnanır on yıl sonra buluşuyor

  Türk sinemasının iki usta ismi Türkan Şoray ile Kadir İnanır 10 yıl sonra bir dizide buluşacaklar.
  • 20.04.2012 - 12:07
  Türkan Sultan ve Kadir İnanır on yıl sonra buluşuyor

  Türkan Sultan ve Kadir İnanır on yıl sonra buluşuyor #1

  Türkan Şoray ile Kadir İnanır, ilk kez bir dizide beraber kamera karşısına geçecek. İnanır, Şoray'ın rol aldığı ve Lale Devri'nde geçen 'Bir Zamanlar Osmanlı-Kıyam'ın yeni sezonunda kadroya katılacak.

  Türkan Şoray ile Kadir İnanır buluşmalarının Türk Sineması'nda özel bir yeri vardır. Şoray ve İnanır, ilk kez 1970'te 'Karagözlüm'de oynadıktan sonra 2002'ye kadar aralarında 'Selvi Boylum Al Yazmalım', 'Dila Hanım', 'Bodrum Hâkimi' ve 'Devlerin Aşkı' gibi kült filmlerin bulunduğu 11 yapımda birlikte başrolü paylaştılar.

  İLK DİZİLERİ OLACAK

  'Bir Zamanlar Osmanlı-Kıyam', Türkan Şoray ile Kadir İnanır'ın birlikte rol alacakları ilk televizyon dizisi olacak. Dizinin yapımcısı Burhan Özkan, geçtiğimiz günlerde Kadir İnanır ile Bebek Otel'de buluşarak 'Bir Zamanlar Osmanlı-Kıyam'da rol teklif etti. Özkan, İnanır'a dizide kendisini de görmek istediklerini belirterek, istediği kadar rol yazılacağı ve dilediği günlerde çalışması gibi birçok konuda açık çek verdi.

  10 YIL SONRA YENİDEN

  Kadir İnanır, özellikle Türkan Şoray ile yeniden birlikte rol almanın kendisini mutlu edeceğini söylese de yeni bir sinema filmi anlaşması yaptığı için 'Bir Zamanlar Osmanlı-Kıyam'da rol alamayacağını dile getirdi. Ne var ki dizinin yeni sezonda da devam edecek olmasından dolayı Burhan Özkan'ın açık kapı bıraktığı İnanır prensipte "Olur" dedi.

  Türkan Şoray ile Kadir İnanır 10 yıl sonra yeniden bir araya gelecekler.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir