Whitney boğuldu mu ilaç mı öldürdü

Whitney boğuldu mu ilaç mı öldürdü

Geçtiğimiz cumartesi günü ABD'nin Los Angeles kentinde, kaldığı lüks otel süitindeki küvette ölü bulunan Whitney Houston'ın (48) otopsi sonucunun açıklanmasının 4-8 hafta alacağı bildirildi.

Şarkıcının ölüm nedeniyle ilgili de yeni iddialar ortaya atıldı. Küvette bulunan şarkıcının reçeteli ilaç aldıktan sonra sızdığı ve boğularak öldüğü söylenmişti. Şarkıcının akciğerlerinde su tespit edilmesi, bu iddiaları güçlendirdi. Ancak magazin sitesi TMZ, Los Angeles Adli Tıp görevlilerinin aileye, şarkıcının akciğerlerinde boğulmasına neden olacak kadar yeterli su bulunmadığını söylediğini yazdı. Geçmişte uyuşturucu kullanan Houston'ın, endişe giderici, panik bozukluklarında kullanılan bir ilaç ile birlikte alkol içtiği için öldüğü en güçlü iddia. Diğer bir iddia ise şarkıcının koruması tarafından değil, akrabası Mary Jones tarafından bulunduğuna dair. Söylenenlere göre banyoya giren Jones, şarkıcıyı küvetten çıkarıp görevlileri aramış.

KIZI HASTANEYE KALDIRILDI

Houston'ın 18 yaşındaki kızı Bobbi Kristina, annesinin ölüm haberinin şoku yüzünden iki kez hastaneye kaldırıldı. Taburcu edilen Bobbi'nin intihar etmesinden şüphelendiği belirtiliyor. TMZ'nin haberine göre, Bobbi de annesinin ölümünden 24 saat önce aynı otel küvetinde uyuyakalmış, kapının açılması için görevliler çağrılmış.

KEVIN COSTNER: YANINDA OLMAM GEREKİRDİ

48 yaşında hayatını kaybeden Whitney Houston, dünya televizyonlarında kendisini üne kavuşturan "Bodyguard" filmi ile uğurlandı. Yeni Zelanda'dan ABD'ye, Kanada'dan İspanya'ya 58 ülkede televizyon kanalları, program akışını değiştirerek "Bodyguard" filmini yayınladı. Filmde Whitney ile başrol paylaşan Kevin Costner ise şarkıcının ölümünün ardından "Onun son dönemde çok kırılgan olduğunu biliyordum. Morali bozuktu. Yanında olmam gerekirdi. Bu acıyı bütün hayatım boyunca pişmanlıkla taşıyacağım" dedi