Euro
9.4422
-0.14%
Dolar
7.8204
-0.14%
Altın
455.88
-0.21%
Borsa
1.325
0%
Bitcoin
148.831
-1.68%
6ºC
İstanbul
Çok bulutlu 6 C
  32. Gün'de tesettür modası tartışması - izle

  32. Gün'de tesettür modası tartışması - izle

  Erkeklerin tesettür modası ilk kez konuşuldu. KİM MÜSLÜMAN KİM DEĞİL BELLİ OLMUYOR..
  • 14.12.2012 - 03:09

  32. Gün de tesettür modası tartışması - izle #1

  ENSONHABER.com/DETAY HABER Muhafazakar camianın önde gelen isimlerin katıldığı 32. Gün bu haftaki konusu ile de çok konuşulacağa benziyor. Programa İlahiyatçı Ali Rıza Demircan, Ala Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Ebru Büyükdağ ile yazar Emine Şenliklioğlu katıldı.

  İslami camiada tesettür modasının ele alındığı programda yazar Emine Şenlikoğlu'nun sözleri uzun süre tartışılacak gibi.

  ERKEKLER NEDEN TESETTÜR GİYMİYOR?

  Şenliklioğlu, belki de ilk kez gündeme erkek tesettürünü taşıyarak ilginç bir tartışmanın fitilini ateşledi. "Erkeklerin tesettürsüz gezmeleri beni çok rahatsız ediyor" diyen Şenliklioğlu Türkiye'de erkeklerin hemen hiçbirinin tesettüre uymadığının altını çizdi: Bol giymeleri lazım, Müslüman erkek sokakta belli değil. Blue Jean giyebilir ama bol olmalı.

  32. GÜN'DE TESETTÜR MODASI TARTIŞMASI

  32. Gün de tesettür modası tartışması - izle #2

  LAİK KESİME AĞIR SÖZLER

  Öte yandan Birand tartışmanın konusunu her ne kadar tesettür modasına çekmek istese de, konu "kamusal alan ve başörtüsü ile laik/dindar" tarafına kaydı. Birand ne kadar uğraşsa da yazar Şenlikoğlu'nun Laik kesime yönelik çıkışlarına engel olamadı.

  FİRAVUN BENZETMESİ

  Şenlikoğlu, başörtüsü ile devlet dairelerine girişin yasak olmasıyla ilgili "Biri Allah'ın emrine uymak istiyor. Ama diğeri Firavun gibi ortaya çıkıyor ve "Hayır, başını örtemezsin diyor". Hani özgürlüktü? Mahalle baskının alasını başörtülüler gördü" dedi.

  "BU DEVLET BABANIN ÇİFTLİĞİ Mİ?"

  Programın sonunda Birand'dan "Laik kesim tesettürden ne istiyor" konulu bir program yapmasını isteyen Şenlikoğlu şöyle devam etti;

  "Başı açık olanlar mı kapalı olanlar mı daha çok hakaret görüyor. Devlet dairelerinde başörtüsü var diye kadın çalıştırmamak nasıl bir terbiyesizlik. Aynı vatanın evlatlarıyız ama biz devlet dairesinde çalışamıyoruz. Bu devlet senin babanın çiftliği mi?"

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir