Euro
9.7496
0.11%
Dolar
8.0891
0.01%
Altın
461.23
0.15%
Borsa
1.377
-2.2%
Bitcoin
455.350
-1.01%
12ºC
İstanbul
Yer yer bulutlu 12 C
  Ahmet Hakan: Sinanoğlu'nun eşi başörtülü olsaydı

  Ahmet Hakan: Sinanoğlu'nun eşi başörtülü olsaydı

  Oktay Sinanoğlu'nın eşine Ulusal Kanal'da "boş kafalı" diyerek azarlamasına Ahmet Hakan, "eğer başörtülü olsaydı dünyayı başına yıkardınız" yorumunu getirdi.
  • 25.05.2014 - 11:17

  Ahmet Hakan: Sinanoğlu nun eşi başörtülü olsaydı #1

  Hulki Cevizoğlu'nun programına konuk olan profesör Oktay Sinanoğlu, karısının araya girmesiyle deliye döndü. Canlı yayında eşine sert şekilde çıkışan profesör, sinirine hakim olamayarak "boş kafalı" dedi.

  Hürriyet yazarı Ahmet Hakan, buna isyan etti. "Muhafazakar bir profesör, başörtülü eşiyle televizyona çıksaydı, eşi "peki, tamam"' diyerek sessizce başını öne eğseydi... Ne yapardınız?" dedi. "Eğer başörtülü olsaydı dünyayı başına yıkardınız" yorumunu getirdi.

  Oktay Sinanoğlu canlı yayında karısını azarladı

  AYNŞTAYN'IN KARISI BAŞÖRTÜLÜ OLSAYDI

  ULUSAL Kanal da bir program... Konuklar: Prof. Oktay Sinanoğlu ve eşi Dilek Sinanoğlu...  

  Olay şu: Programda Dilek Sinanoğlu'nun ağzından "inovasyon kelimesi çıkıyor. Türkçe konuşurken araya yabancı kelimelerin sıkıştırılmasına fena halde öfkelenen Oktay Sinanoğlu. eşini canlı yayında azarlıyor. Ve azarlamakla yetinmiyor. Eşine "boş kafalı" diyor. Eşi de bu hakaret karşısında "peki, tamam" diyerek karşılık veriyor.

  "Türk Aynştayn'ı" sıfatıyla göklere çıkanları Oktay Sinanoğlu kimdir? Nevi şahsına münhasır biridir. Ama aynu zamanda laik, Kemalist ve ulusalcıdır. Peki onun bu hoyrat tutumundan ve eşinin bu hoyrat tutum karşısın daki ezik tavrından yola çıkarak bir genelleme yapabilir miyiz? Katiyen yapamayız. Yapmamalıyız. Biitün laik, Kemalist ve ulusalcılar böyledir dememeliyiz.

  DOĞRU SÖYLEYİN NE YAPARDINIZ?

  Ama dininize imanınıza doğru söyleyin:  

  Muhafazakâr bir profesör, başörtülü eşiyle televizyona çıksaydı...  

  Ekran önünde eşini azarlasaydı...

  Hatta "boş kafalı" diyerek hakaret etseydi...  

  Yanındaki başörtülü eşi de "peki, tamam"' diyerek sessizce başını öne eğseydi... Ne yapardınız?

  "Genelle babam genelle" yarışında ipi göğüsler miydiniz, göğüslemez miydiniz? Söyleyin. Söyleyin ama dininize, imanınıza doğru söyleyin.  

  Ahmet Hakan: Sinanoğlu nun eşi başörtülü olsaydı #2

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir